"Для України це - боротьба за виживання". Головком США розповів про війну та ймовірний результат

Для України війна з росією - це боротьба за виживання, і для перемоги знадобиться "істотний рівень зусиль". Про це заявив вищий воєначальник США, голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі в інтерв'ю газеті Washington Post, - повідомляє Бі-бі-сі.

"Росіяни - у досить поганому стані. Вони зазнали величезних втрат. Бойовий дух у них не на висоті. Якість командирів сумнівна і неоднорідна - залежить від типу підрозділу. На стратегічному рівні командування явно є багато непорозумінь. Логістика - не в найкращому вигляді. Росіяни, однак, в обороні. А Україна веде двобій. Кілька місяців тому я сказав, що цей наступ буде довгим, буде кривавим, і він буде повільним. І саме так і є: довга, кривава, повільна і дуже, дуже складний двобій", - сказав генерал Міллі.

На запитання, чи зможе Україна перемогти, він відповів: "Усе залежить від того, що ви розумієте під словом "перемогти". Для України це - екзистенційний двобій. Це боротьба за виживання. А для решти Європи і насправді для решти світу, і для Сполучених Штатів, головне - це правила. Забезпечити збереження правил. Путін пішов у лобову атаку на правила міжнародного порядку, які існували вісім десятиліть, з кінця Другої світової війни. Якщо кінцева мета - Україна як вільна, незалежна, суверенна країна, територія якої залишається недоторканною, то для досягнення цієї мети знадобиться істотний рівень зусиль. Ця війна, що зараз триває - це довга, дуже складна війна з великою кількістю жертв. Цих цілей можна досягти військовим шляхом. На це знадобиться багато-багато часу. Але можна, напевно, досягти їх і якимись дипломатичними методами".

Відповідаючи на запитання, чи розпочалися вже якісь закулісні переговори між росією та Україною, генерал Міллі зазначив, що не коментуватиме "якихось речей, які можуть бути в майбутньому, чи переговори, які тривають, чи що-небудь ще в цьому роді".

"Я просто скажу, що є різні способи досягти цих цілей. І я сказав би, що зараз, напевно, ще рано говорити про це. Контрнаступ ще не завершено. Тож треба подивитися, чим ця справа закінчиться, і вже тоді рухатися далі", - констатував вищий воєначальник США.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті