Діти, постраждалі від війни: правозахисниця розповіла, хто має право на цей статус і що він дає

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, може бути наданий будь-якій дитині, яка зараз проживає в Україні. Про це в коментарі "ОстроВу" розповіла правозахисниця Української Гельсінської спілки з прав людини Наталія Єсіна.

"Ми маємо порахувати, скільки в Україні є дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ. Ми маємо це знати. Тому я закликаю звертатись та отримувати такий статус. Мова не тільки про фізичне чи сексуальне насильство, а і психологічне. На мою думку, будь-яка дитина, яка зараз проживає в Україні, має право та підстави для отримання відповідного статусу. Діти страждають та чують вибухи як у Харкові, так і в Тернополі. Наслідки збройної агресії РФ відчувають діти по всій країні", - сказала вона.

За її словами, відповідний статус може отримати особа до 18-ті років, яка:

- отримала під час воєнних дій поранення, контузію, каліцтво;

- пережила фізичне, сексуальне насильство;

- була жертвою викрадення або незаконного вивезення за межі України;

- залучалась до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

- незаконно утримувалась, у тому числі в полоні;

- зазнала психологічного насильства.

Наталія Єсіна пояснила, що для надання статусу законний представник дитини, родич або сама дитина, якій виповнилося 14 років, повинен звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання або перебування.

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини.

Вона зазначила, що отримання відповідного статусу дозволить державі порахувати дітей, які постраждали від війни, та в майбутньому надати їм підтримку.

"Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів не передбачає конкретних пільг, крім безоплатного харчування в закладах освіти та окремої уваги неурядових організацій. Разом з тим його отримання сприятиме формуванню державної політики у сфері захисту дітей", - підкреслила Наталія Єсіна.

Як повідомлялося раніше, у Донецькій області в населених пунктах, які віднесені до зони активних бойових дій, мешкають ще 362 дитини.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті