Діти, постраждалі від війни: правозахисниця розповіла, хто має право на цей статус і що він дає

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, може бути наданий будь-якій дитині, яка зараз проживає в Україні. Про це в коментарі "ОстроВу" розповіла правозахисниця Української Гельсінської спілки з прав людини Наталія Єсіна.

"Ми маємо порахувати, скільки в Україні є дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ. Ми маємо це знати. Тому я закликаю звертатись та отримувати такий статус. Мова не тільки про фізичне чи сексуальне насильство, а і психологічне. На мою думку, будь-яка дитина, яка зараз проживає в Україні, має право та підстави для отримання відповідного статусу. Діти страждають та чують вибухи як у Харкові, так і в Тернополі. Наслідки збройної агресії РФ відчувають діти по всій країні", - сказала вона.

За її словами, відповідний статус може отримати особа до 18-ті років, яка:

- отримала під час воєнних дій поранення, контузію, каліцтво;

- пережила фізичне, сексуальне насильство;

- була жертвою викрадення або незаконного вивезення за межі України;

- залучалась до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

- незаконно утримувалась, у тому числі в полоні;

- зазнала психологічного насильства.

Наталія Єсіна пояснила, що для надання статусу законний представник дитини, родич або сама дитина, якій виповнилося 14 років, повинен звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання або перебування.

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини.

Вона зазначила, що отримання відповідного статусу дозволить державі порахувати дітей, які постраждали від війни, та в майбутньому надати їм підтримку.

"Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів не передбачає конкретних пільг, крім безоплатного харчування в закладах освіти та окремої уваги неурядових організацій. Разом з тим його отримання сприятиме формуванню державної політики у сфері захисту дітей", - підкреслила Наталія Єсіна.

Як повідомлялося раніше, у Донецькій області в населених пунктах, які віднесені до зони активних бойових дій, мешкають ще 362 дитини.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Всі статті