Дев'ять президентів країн НАТО закликали збільшити військову допомогу Україні

Президенти країн-членів НАТО Центральної та Східної Європи підписали спільну заяву, в якій закликали збільшити військову допомогу Україні після спроб росії незаконно анексувати українські території - повідомляє www.president.pl.

Заяву, зокрема, підписали: Мілош Земан, президент Чеської Республіки, Алар Каріс, президент Естонської Республіки, Егілс Левітс, президент Латвійської Республіки, Гітанас Науседа, президент Литовської Республіки, Стево Пендаровскі, президент Республіки Північна Македонія, Міло Джуканович, Міло Джуканович Дуда, президент Республіки Польща, Клаус Йоханніс, президент Румунії, Зузана Чапутова, президент Словацької Республіки.

У документі йдеться:

"Ми, президенти країн Центральної та Східної Європи, країн, лідери яких відвідали Київ під час війни і на власні очі побачили наслідки російської агресії, не можемо мовчати перед обличчям кричущого порушення Російською Федерацією міжнародного права, і тому робимо таку заяву:

– Ми підтверджуємо нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спроб Росії анексувати будь-які українські території.

- Ми твердо підтримуємо рішення саміту НАТО у Бухаресті у 2008 році щодо майбутнього членства України.

- Ми підтримуємо Україну в її захисті від російського вторгнення, вимагаємо від Росії негайного відходу з усіх окупованих територій та закликаємо всіх союзників суттєво збільшити свою військову допомогу Україні.

- Усі, хто вчиняє злочини агресії, мають бути притягнуті до відповідальності та постати перед судом".

Раніше повідомлялося, що Україна подає заявку до НАТО у прискореному порядку.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті