Держдума РФ ухвалила закон, що дозволяє проводити "вибори" на окупованих територіях України під час війни

Держдума РФ 18 травня ухвалила в третьому, остаточному читанні, законопроєкт, який дає змогу проводити вибори за воєнного стану. Документ дасть змогу Москві провести так звані "парламентські та губернаторські вибори" на захоплених територіях України, - повідомляє "Радіо Свобода".

У повідомленні нагадується, що в жовтні 2022 року Москва оголосила про анексію Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей України. У всіх із них указом російського диктатора путіна було оголошено воєнний стан.

Згідно з чинним російським законом "Про воєнний стан", у регіонах, де запроваджено такий режим, не проводять референдумів, виборів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Водночас у так званих "законах про прийняття до складу Росії нових суб'єктів" йдеться про те, що в них восени 2023 року мають відбутися "вибори".

Згідно з ухваленим 18 травня пакетом законів, проведення "виборів" на територіях з оголошеним воєнним станом проводять "зі схвалення міністерства оборони і ФСБ". Поправки допускають скорочення термінів виборчих дій, а також обумовлюють, що законодавством можуть бути встановлені "інші особливості" підготовки та проведення голосування.

Для набрання чинності законопроєкт має бути схвалений Радою Федерації РФ, підписаний путіним і офіційно опублікований. Зазвичай ці процедури є формальними.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті