Державним архівом Луганщини оцифровано понад 1500 справ й виготовлено понад 164 тисячі цифрових копій документів, вивезених з-під обстрілів

Понад 1500 справ і 5 архівних описів оцифровано Державним архівом Луганської області станом на 27 серпня 2024 року. Про це повідомила Луганська ОВА під час відвідання архіву головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим, йдеться на сторінці ОВА у facebook 27 серпня.

"На сьогодні Державним архівом Луганської області вже оцифровано понад 1500 справ, 5 архівних описів, виготовлено понад 164 тисячі цифрових копій. Крім цього, співробітники активно працюють над грантовими програмами, долучаються до державних програм, проводять консультації для ВПО, ведуть медійну діяльність", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що це все роблять 18 співробітників

Державний архів Луганської області нині релокований до Дніпра.

"Луганчани, як ніхто інший розуміють важливість перенесення архівних документів у віртуальну площину. Далеко не в кожному регіоні обласною владою приділяється необхідна увага цим питанням, тому я хочу дійсно виокремити роботу Луганської області. Вже вдруге установа переїжджає через окупацію і опиняється без належних умов, але при цьому залишається активним учасником усіх і державних і міжнародних ініціатив. Тому, ми, зі свого боку готові підтримати луганчан", - цитуються в повідомленні слова Хромова. 

Повідомляється, також, що на сьогодні на обліку Луганського архіву перебуває майже 26 тисяч документів, серед яких є паперові свідчення за першу половину ХІХ століття. Державний архів Луганської області одним із перших в Україні - у 2020 році - підписав договір про співробітництво з американською неурядовою організацією з оцифрування документів генеалогічного характеру "FamilySearch International" (США). За ним планувалося оцифрувати 21 архівний фонд, 3634 apxiвних документів, втім реалізувати задумане не вдалося через початок повномасштабного вторгнення росіян.

"Працівники нашого архіву - це люди, які поїхали за своєю справою. У 2014, коли бойовики "ЛНР" захопили будівлю архіву було втрачено значну частину документів. У 2022 архівні документи вивозили вже під обстрілами. Для нас у пріоритеті зберегти фактичні докази, що руйнують усю пропаганду ворога, яку він веде на тимчасово окупованих територіях", - каже начальник Луганської ОВА Артем Лисогор. 

Хромов підкреслив, що наразі держава має на меті зробити доступ до архівних матеріалів максимально прозорим та відкритим.

"Росіяни завжди грабували наші фонди - від часів московії до сьогодення. За період радянщини доступ до архівних свідчень був суворо закритим, у РФ та Білорусі і до сьогодні документи тих часів є державною таємницею", - сказав  Хромов.

Раніше повідомлялось, що в "муніципальному архіві" так званої "ЛНР" оголосили про збір документів, які стосуються "учасників та подій" агресії РФ в Україні, починаючи з 2014 року: колаборанти оголосили, що вся інформація про окупантів Луганщини та зрадників України буде зібрана "в одному місці".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті