Депутата із "Слугу народу", який відповідає за нацбезпеку, помітили на Мальдівах - розслідувачі

Заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардепа партії «Слуга Народу» 48-річного Юрія Арістова у середині липня помітили у 5-зірковому готелі Waldorf Astoria Maldives, що знаходиться на приватному острові Ітхаафуші, Мальдіви. Про це журналістам "Слідства.Інфо" стало відомо з власних джерел. 

Аби перевірити отриману інформацію, журналісти «Слідства.Інфо» зателефонували за номером мальдівського готелю, що вказаний на його сайті.

Працівники курорту підтвердили, що Юрій Арістов справді був їхнім гостем, але уже виселився. Діалог з ресепшненом готелю наводимо нижче:

Ж.: За нашою інформацією, Юрій Арістов зареєструвався у вашому готелі. Можливо, він був вашим гостем минулого тижня?

WA: На даний момент він не у готелі. 

Ж.: Можливо, ви можете перевірити, що він виїхав з готелю? 

WA: Так, вони виїхали.

Waldorf Astoria Maldives — це 5-зірковий курорт, розташований «серед білих пісків та кришталево блакитних вод» на найбільшому острові Мальдів. Курорт нараховує 119 вілл для «унікального та незабутнього відпочинку». 

5-зірковий готель Waldorf Astoria Maldives, що знаходиться на приватному острові Ітхаафуші, Мальдіви
5-зірковий готель Waldorf Astoria Maldives, що знаходиться на приватному острові Ітхаафуші, Мальдіви
5-зірковий готель Waldorf Astoria Maldives, що знаходиться на приватному острові Ітхаафуші, Мальдіви

Після того, як нам підтвердили перебування політика у Waldorf Astoria Maldives, ми зателефонували до нього особисто. Але Юрій Арістов не підняв слухавку. Натомість нам зателефонувала його прессекретарка Оксана Омельченко (так жінка підписана в одному з месенджерів), яка не змогла відповісти на запитання журналістів про те, де ж зараз перебуває її керівник — в Україні чи ще на Мальдівах — і попросила надіслати журналістський запит. Попри обіцянку відповісти на запит за кілька годин, і помічниця, і сам депутат проігнорували подальші спроби журналістів «Слідства.Інфо» отримати відповіді на надіслані питання. Зокрема, на яких засадах 48-річний депутат перетнув український кордон та чи робочою була його поїздка на Мальдіви.

Журналісти «Слідства.Інфо» також зв’язалися з дружиною нардепа Мариною Арістовою. Жінка сказала, що Арістов був у Вільнюсі, а також додала, що «у неї своє особисте життя, а у чоловіка — своє». 

Зазначимо, що 7 липня на своїй сторінці у Facebook Юрій Арістов публікував знімки з Вільнюса (Литва). Туди він, ймовірно, їздив з дипломатичною місією. Про це свідчить підпис під світлинами: «В оборонному комітеті Сейму обговорили постачання установок Nasams, які Литва придбала для української армії». 

У 2019 році Юрій Арістов був обраний народним депутатом 9 скликання від партії «Слуга Народу», є членом однойменної фракції. У грудні 2022 року Юрія Арістова обрали заступником голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Журналісти «Слідства.Інфо» проаналізували останню декларацію політика за 2020 рік. Дохід сім’ї склав трохи більше 9-ти мільйонів гривень. Крім того, у дружини депутата — Марини Арістової, колишньої ведучої та нинішньої мотиваційної ораторки — був Porsche Macan R4 II 2019 року, а сам Юрій Юрійович орендував Range Rover 2019 року. Згідно з інформацією головного сервісного центру МВС, наразі Юрій Арістов є власником RANGE ROVER EVOQUE 2013 року, якого в декларації «слуги» немає.

У січні 2023-го президент України Володимир Зеленський нагадав про умови виїзду за кордон посадовців чи депутатів. Тоді Зеленський наголосив, що будь-який виїзд нардепів за кордон повинен бути згідно з відповідним рішенням РНБО.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті