Демінери зі Швейцарії почали обстежувати на наявність вибухівки поля Донецької області

Фахівці "Швейцарського фонду протимінної безпеки" почали нетехнічне обстеження потенційно забруднених вибухівкою полів Донецької області. Про це повідомив у відеозверненні начальник ОВА Вадим Філашкін.

"Одну ділянку на деокупованих територіях вже обстежили. В першу чергу роботи ведуться по господарських землях, щоб почистити їх і повернути можливість їх обробляти", - розповів він.

За даними обласного департаменту земельних відносин, роботи з розмінування сільськогосподарських угідь на Донеччині в цьому році проходитимуть у три етапи. До першого увійшли 19 агропідприємств у восьми громадах.

Донецька область подала пропозицію до Мінагрополітики та Центру протимінної діяльності щодо розмінування 18,3 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь в 10 громадах. У результаті до плану на рік в регіоні включили 12,8 тисяч гектарів. Там працюватимуть три оператори протимінної діяльності — "Demining Solutions", "HALO Trust" та "Швейцарський фонд з протимінної діяльності".

Спершу очистять від вибухівки території, що менш забруднені та знаходяться далі від лінії зіткнення. У першу чергу проводитимуться роботи на 6,7 тисячі гектарів. Переважно це деокуповані громади — Святогірська та Лиманська.

Як повідомлялося, Україна отримала від ЄС систему для розмінування.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті