Данія відклала передання Україні F-16 - ЗМІ

Копенгаген розраховує відправити Києву бойові літаки в другому кварталі 2024 року, а не на рубежі 2023-2024 років, як планувалося раніше. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", з посиланням на данську газету Berlingske та міністерство оборони Данії.

"Передання Данією Україні шести багатофункціональних винищувачів F-16 відкладається. Очікується, що бойові машини будуть відправлені Києву в другому кварталі", - пише данська газета Berlingske в суботу.

Спочатку постачання було заплановане на стику 2023-2024 років. Саме цей термін прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен назвала на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у серпні 2023 року. Вона також висловила сподівання на передання українській стороні восьми F-16 2024 року і ще п'яти - роком пізніше.

"Деякі з необхідних умов, включно з навчанням українських пілотів, ще не виконано, пояснили в данському Міноборони. Зараз шість українських льотчиків проходять у Данії навчання роботи з F-16, однак графік залежить, зокрема, від погодних умов", - зазначає видання.

Крім Данії, передати Україні 18 винищувачів цього типу мають намір Нідерланди. Відправити F-16 Києву пообіцяли також Бельгія і Норвегія, не назвавши заплановану кількість літаків.

Нагадаємо, у Пентагоні заявили, що курс підготовки українських бойових льотчиків на літаках F-16 завершиться за 5-8 місяців. 

Як повідомлялося, речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат емоційно спростував інформацію видання Newsweek про перебування F-16 в Україні. 

Також нагадаємо, що Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два тренувальні літаки F-16. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті