Чисельність населення України варіюється від 28 до 34 мільйонів - Інститут демографії

В Інституті демографії та соціальних досліджень припускають, що станом на 1 січня 2023 року чисельність населення України становила 28-34 млн. Про це під час дискусії «Зміна демографічної ситуації в країні: прогнози і виклики для держави» повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова, передає Укрінформ.

«Ми спробували оцінити чисельність населення на 1 січня 2023 року в кордонах країни на 1 січня 2022 року. У нас вийшла варіація від 28 до 34 мільйонів осіб. Левова частка цієї варіації пов'язана з тим, що ми не розуміємо, що відбувається з міграцією», - сказала фахівець.

Вона підкреслила, що більш точні дані можна отримати, якщо «навести лад» з обліком українців, які перетинають кордон на Заході і з Молдовою.

Водночас експерт визнала, що «порахувати ті начебто три мільйони українців, які перетнули кордон з росією» буде дуже складно.

За її словами, головним джерелом інформації про чисельність населення будь-якої країни є перепис, який у незалежній Україні проводився лише раз – у 2001 році.

Щодо прогнозів, то в Інституті демографії та соціальних досліджень припускають, що на 1 січня 2030 року чисельність населення України становитиме від 24 млн до 32 млн.

«24-32 мільйони - наш прогноз чисельності населення станом на 1 січня 2030 року в межах кордону на 1 січня 2022 року», - підкреслила Лібанова, зауваживши, що ситуація може змінитися у разі «шаленого міграційного припливу».

Як повідомлялося, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, кількість українців, які виїхали до країн Європи після початку повномасштабного вторгнення росії, становить близько 8 мільйонів осіб.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті