Через п'ять років кількість першокласників у школах знизиться на третину - прогноз МОН

За прогнозами Міністерства освіти і науки, кількість першокласників у 2029 році буде щонайменше на 30% меншою, ніж цього року. І громадам по всій країні потрібно вже зараз готувати мережі шкіл до такого сценарію. Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу розповіла заступниця міністра освіти і науки Галина Кузьмичова.

"Кількість тих дітей, які зараз навчаються у першому класі по відношенню до тих, які вчаться у сьомому, менша на понад 30%. І якщо взяти статистику народжуваності останніх років, то до 2029-го року у перший клас підуть ще на 30% менше діток, ніж зараз вчаться у першому класі. Опираючись на ці дані, ми повинні будувати нашу майбутню інфраструктурну політику", - сказала Кузьмичова.

За її словами, йдеться насамперед про підготовку існуючої мереж закладів освіти до нових реалій. Адже на перше місце потрібно ставити якість наданих освітніх послуг.

"Ми можемо далі продовжувати замовчувати і бути в ілюзії, що майже 13 тисяч шкіл по Україні мають потенціал для життя. Це може бути політично вигідною позицією. Та чи відповідає це дійсності? Ні, звичайно. Адже більше 50% шкіл вже зараз мають наповненість 200 і менше дітей. А далі буде ще менше. І все це впливає на якість освіти", - запевняє заступниця міністра освіти і науки.На її думку, головну роль в оптимізації мережі шкіл мають відігравати саме громади. І опиратися при цьому вони мають не на існуючі будівлі, які тут існували з часів Радянського Союзу, а з точки зору можливості надати якісну освіту дітям громади, щоб вони були конкурентноздатні на ринку праці.

Статті

Світ
24.01.2025
18:29

Трамп пообіцяв показати Путіну кузькіну мать. Перший тиждень роботи нової адміністрації США

“У мене немає іншого вибору, крім як обкласти високими податками, тарифами і санкціями все, що продає Росія Сполученим Штатам та іншим країнам-учасницям”
Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Всі статті