Чехія запропонує Європейській раді заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі в ЄС

Наступного тижня Чеська Республіка запропонує Європейській раді заборонити імпорт російського і білоруського зерна до країн Європейського союзу. Про це заявив міністр сільського господарства Марек Виборний в ефірі Чеського телебачення, повідомляють novinky.cz.

"Ми наполягатимемо на тому, щоб зернові та олійні культури були занесені до списку санкцій і не відправлялися в Європу", - сказав Виборний.

Зазначається, що прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала представить позицію Чеської Республіки на засіданні Європейської ради наступного тижня. Міністр Виборний також обговорить її з міністрами сільського господарства країн ЄС наступного тижня.

За даними Євростату, торік до ЄС з Росії було імпортовано 1,5 мільйона тонн зерна, що більше, ніж до війни в Україні. У багато разів більше цього обсягу імпортувала, наприклад, Іспанія, де був неврожай.

"Немає жодних причин підтримувати агресора, купуючи російське зерно в Європі", - сказав Виборний.

За словами міністра, немає небезпеки, що ціни на продовольство значно зростуть після можливої заборони на імпорт російського зерна. "У Чеської Республіки є надлишки для експорту, у всьому світі був надлишковий урожай", - зазначив міністр.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті