Британія запровадила санкції проти генерала ЗС РФ, який запустив фейк про «бойових комарів» для України

Великобританія запровадила санкції проти військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РЗБЗ) Збройних сил РФ та їхнього начальника, генерал-лейтенанта Ігоря Кирилова. Це випливає з повідомлення на сайті британського уряду, - повідомляє The Moscow Time.

В обґрунтуванні санкцій йдеться про те, що вони були введені через застосування РХБЗ «варварської хімічної зброї» в Україні - хлорпікрину. Однак, де і коли його було використано, не уточнюють.

Зі свого боку, Кирилова британський уряд назвав «рупором кремлівської дезінформації, який поширював брехню, щоб приховати ганебну і небезпечну поведінку Росії».

Лондон стверджує, що російський генерал-лейтенант несе відповідальність за сприяння «забороненій діяльності, пов'язаній із хімічною зброєю».

Введені Лондоном обмеження передбачають заборону на в'їзд, а також заморожування активів на території Великої Британії, якщо їх буде виявлено.

Кирилов під час війни неодноразово звинувачував Збройні сили України (ЗСУ) в застосуванні хімічної зброї. У жовтні він заявив, що українська армія використовувала хімзброю, вироблену на Заході, у місті Суджі Курської області. За його словами, ЗСУ били касетними боєприпасами DM-105 калібру 155 мм, які містили хлор, а також отруйні речовини задушливої дії.

У 2022 році Кирилов повідомив про біолабораторії в Україні, які «курируються США» і в яких «американські замовники» збиралися зробити комарів переносниками жовтої лихоманки, а також лихоманок денге і Зіка.

Пізніше Кирилов попереджав, що комарі-переносники вірусів перебувають на «високому технічному рівні готовності» до застосування проти російської армії. У зв'язку з цим Росія підготувала резолюцію, що засуджує США, і виставила її на голосування в Раді Безпеки ООН. Однак документ, у якому йшлося про американські біолабораторії та безпілотники з «бойовими комарами», провалився - за його ухвалення проголосували тільки сама Росія і Китай, проти виступили США, Велика Британія і Франція, а решта 10 членів Ради утрималися від голосування.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті