Болгарія забирає нафтовий порт з-під контролю росії

Парламент Болгарії в п’ятницю, 21 липня, ухвалив рішення припинити концесію нафтового порту Росенець біля міста Бургас російському нафтовому гіганту "Лукойл". Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на болгарський портал БНР.

Пропозицію припинити договір концесії на порт Росенець, внесену цього тижня, ухвалили одразу в першому та другому читанні, де її підтримали 144 депутати парламенту Болгарії, проти висловились 52 парламентарі.

За словами ініціаторів поправки, цей крок відповідає санкціям, накладеним Європейським Союзом проти росії, і концесія нафтопереробного заводу "Лукойл" над портом також підпадає під сферу дії санкцій.

Згідно з поправкою, протягом двох тижнів після відкликання концесії Міністерство транспорту та комунікацій Болгарії має взяти на себе оперативне управління об'єктами.

"Припинення концесії не дозволить Росії використовувати болгарську інфраструктуру для фінансування війни в Україні", – йдеться в повідомленні.

Термінал Росенець, призначений для приймання, зберігання й транспортування нафтохімічної сировини, "Лукойл" узяв у концесію у 2011 році. Тимчасовий уряд Болгарії минулоріч вирішив продовжити концесію на 24 роки.

Також тоді Болгарія та "Лукойл" домовилися, що російська компанія може продовжувати свою діяльність та експорт нафтопродуктів до ЄС до кінця 2024 року за умови сплати податків у повному обсязі.

Як повідомлялося, парламент Болгарії схвалив надання Україні близько 100 БТР.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті