Болгарія передасть ЗСУ несправні ракети С-300, використання яких болгарською армією "створило б серйозну загрозу для військовослужбовців"

Комітет із питань оборони Національної асамблеї Болгарії підтримав рішення про надання Україні непридатних для експлуатації ракет для комплексів С-300. Про це повідомило Болгарське інформаційне агенство 26 вересня.

"Болгарія не має необхідного потенціалу для самостійного ремонту цих боєприпасів. Їхнє використання нашою армією створило б серйозний ризик для життя болгарських військовослужбовців. На відміну від Болгарії, Україна заявила, що має можливості поставити на озброєння такі несправні боєприпаси", – сказано у зверненні тих, хто ініціював передавання ракет.

За словами болгарських депутатів, українська сторона заявила, що має можливості поставити на озброєння такі несправні боєприпаси і зможе посилити ними свою ППО.

Зазначається, що під час дебатів деякі болгарські депутати стверджували, таке рішення становить загрозу національній безпеці, і вимагали відставки міністра оборони.

Міністр обоорони Болгарії Тодор Тагарєв пояснив, що пропозиція про надання додаткової військової допомоги Україні не передбачає будь-яких ракетних комплексів ППО. Він уточнив, що Болгарія надасть Україні лише ракети, які не може сама поремонтувати.

"Нам краще не зберігати несправні ракети ЗРК, тому що це небезпечно і може загрожувати життю особового складу", - зазначив главком оборони адмірал Еміль Ефтімов.

Уточнюється, що водночас передбачається передавання Болгарією Україні надлишкових набоїв калібру 5,56 із запасів МВС.

Раніше повідомлялось, що думки американських законодавців щодо збільшення допомоги Україні розділилися.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті