Понад 200 об'єктів культури знищено в Україні під час повномасштабної війни - ЮНЕСКО

Агентство ООН з культури ЮНЕСКО підтвердило збитки, завдані 207 культурним об’єктам в Україні після вторгнення РФ 24 лютого. Про це повідомила директор ЮНЕСКО з культури та надзвичайних ситуацій Кріста Піккат на пресконференції в Женеві, повідомляє Еспрессо 27 жовтня.

Як повідомляється,, ООН використовує супутникові знімки до і після для моніторингу руйнації об'єктів культури, спричиненої війною росії на території України. Для цього ЮНЕСКО об'єднала зусилля із Супутниковим центром ООН ЮНОСАТ.

Грунтуючись на звітах з місць, ЮНЕСКО надсилає до ЮНОСАТу список потенційно пошкоджених об'єктів. Потім він просить супутникові зображення у комерційних постачальників, і невелика група експертів вивчає різницю між фотографіями до і після.

Команда зіставляє зображення і може вказати ймовірний проміжок часу, у якому сталося ушкодження.

"Це свого роду пілотний експеримент, щоб побачити, як ми можемо з користю збирати цю інформацію, і, можливо, у довгостроковій перспективі наша мета полягатиме в тому, щоб розширити сферу охоплення за межі України та вивести цей інструмент на глобальний рівень, щоб ми справді могли мати своєрідний інтерактивний інструмент у режимі реального часу для наших експертів", - зауважила Піккат.

У ЮНЕСКО заявили, що підтверджують збитки, завдані 207 культурним об'єктам в Україні після російського вторгнення 24 лютого. Серед них 88 релігійних об'єктів, 15 музеїв, 76 будівель, що становлять історичний та/або художній інтерес, 18 пам'ятників та 10 бібліотек.

"Ми дійшли висновку, що ситуація погана. Далі може стати ще гіршою", - сказала Піккат.

На щастя, жоден із семи об'єктів всесвітньої спадщини не постраждав.

Агенція також працює з музеями та колекціями в Україні, намагаючись боротися із загрозою мародерства – поширеною проблемою під час війни.

Як повідомлялося раніше, Зеленський попросив ЮНЕСКО виключити росію зі складу організації.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті