Близько 50% українських дипломатів не повертаються з-за кордону - ЗМІ

В Україну з посольств за кордоном не повертаються від 40 до 60 відсотків дипломатів: серед причин - проблеми з фінансами та працевлаштуванням. Про це пише Дзеркало тижня

Зазначається, що серед основних чинників, які впливають на рішення українських дипломатів не повертатися після закордонних відряджень в Україну, - фінансове питання та проблеми з працевлаштуванням. 

За даними дипломатів, з посольств в Україну після 2022 року не повернулися 40–60% співробітників. Як приклад наводять США: з 20 працівників дипустанов, які мали повернутися у 2022 році, повернувся лише один. Проте є посольства, з яких не повернувся ще жоден дипломат.

"Неповерненцями" стають молоді й старші, треті секретарі й радники-посланники. Одні не повертаються через уже влаштовану родину, налагоджене життя за кордоном. Інші — через страх перед мобілізацією. Треті — побоюючись, що після приїзду в Україну вони не зможуть виїхати за межі країни, щоб провідати свої родини, які виїхали подалі від війни", - інформує видання.

Також є ті, хто не повертається через небажання кілька місяців очікувати працевлаштування у центральному апараті Міністерства закордонних справ, або ж ті, хто вже не хоче бути частиною системи.

Нагадаємо, МЗС України почало термінові консультації в ООН через вихід РФ із "зернової угоди". 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.04.2025
19:12

Чужі тут ходять: дуже тимчасовий «уряд». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня авторів публікацій у місцевих Телеграм-каналах та інших пабліках потягнуло на філософію. Зрадники розумними словами намагалися довести, що Батьківщину вони не зраджували, що вона завжди була їм чужою. Важко повірити, що ці люди до...
Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Всі статті