Більшість біженців, які "рятуються" від війни в Польщі, приїхали з безпечних областей Західної України - дослідження 

Більшість біженців, які "рятуються" від війни в Польщі, приїхали з безпечних областей Західної України. Про це свідчать дані опитування, яке провів аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal

У сукупності шукачі тимчасового притулку з Хмельницької, Івано-Франківської, Львівської, Волинської та Рівненської областей становлять 30% українців, які в'їхали до Польщі.

З реально охоплених війною регіонів України лідером є Дніпропетровська область - 9,82%. Представники Харківської та Житомирської областей представлені в Польщі 5,29 відсотками. З Донецької області кількість біженців становить лише 2,77%, а з Луганської - трохи більше 1%.

Дослідження проводилося методом анкетного опитування, участь у якому взяли 1399 осіб.

Аналітики звертають увагу на зміну структури розподілу областей на початку повномасштабної війни і через майже два роки. Так, навесні 2022 року найбільше українців приїхало до Польщі з областей, які перебувають поблизу бойових дій. А взимку 2023 - 2024 року в Польщі серед опитаних переважна більшість трудових мігрантів, які використовують можливість виїжджати на заробітки в статусі біженців від війни.

Польський уряд відреагував на цю тенденцію і змінив правила захисту для українських біженців. Зокрема, було зафіксовано численні випадки, коли "біженці" виїжджають в Україну у відпустку або на свята, що свідчить про відсутність для них реальної небезпеки. Із жовтня 2024 року статус біженця для громадян України скасовуватиметься після їхнього виїзду з Польщі навіть на короткі терміни.

"Зміни дуже потрібні. Міжнародна фінансова допомога від держави має надаватися тільки хворим, залежним та інвалідам, переважно зі Східної України", - коментує анонсовані владою Польщі директорка Фонду Олени Гроховської Анета Жоховська.

Статті

Країна
27.12.2024
10:30

Діти, постраждалі від війни: хто має право на цей статус та які він дає пільги

Багато хто вважає статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, тотожним статусу "дитина війни". Це не так.
Світ
26.12.2024
11:39

Сирійський ляпас путіну: наслідки

Репутаційний ефект від падіння режиму Башара Асада в Сирії для російського диктатора можна порівняти з ситуацією, ніби його відшмагати по щоках прямо на трибуні під час засідання Генеральної асамблеї ООН
Світ
25.12.2024
12:00

«Давайте уявимо, що перемагає Зеленський». Російські ЗМІ про Україну

Чому це «11 грудня ЗСУ завдали удару шістьма ракетами ATACMS по Ростовській області і при цьому не бояться ударів у відповідь?»
Всі статті