Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

Президент США Джо Байден і лідери Конгресу ввечері 14 квітня провели чергову телефонну розмову, присвячену військовій допомозі Україні та Ізраїлю – на тлі масованого удару, який Іран завдав по Ізраїлю в ніч із 13 на 14 квітня. Президент заявив про термінову необхідність ухвалення Палатою представників законопроєкту про виділення допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню, раніше схваленого Сенатом. Про це йдеться в повідомленні Білого дому,  - пише Радіо Свобода.

Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон не виносив цей документ на голосування, оскільки він не влаштовує багатьох республіканців у Конгресі. Вони вимагають, щоб ухвалення законопроєкту було повʼязане з посиленням міграційного законодавства або зі змінами в тексті документа, зокрема, включення можливості надання Україні кредитів, а не прямої допомоги.

Після удару по Ізраїлю, у відбитті якого взяли участь у тому числі засоби ППО США, представники обох партій заявляють про необхідність терміново надати військову допомогу єврейській державі. Найшвидший шлях – ухвалити вже схвалений Сенатом законопроєкт, у якому на допомогу Ізраїлю виділяється близько 14 мільярдів доларів, а Україні понад 60 мільярдів.

У розмові з Байденом брали участь Джонсон, а також лідери республіканців та демократів у Конгресі. Усі учасники зустрічі прямо чи опосередковано закликали Джонсона винести законопроєкт на голосування вже цього тижня.

Спікер Палати представників раніше заявляв, що палата цього тижня обговорить допомогу як Ізраїлю, так і Україні, проте натякав на те, що буде представлений видозмінений варіант законопроєкту. Кілька правих республіканців раніше погрожували, що можуть ініціювати відставку Джонсона, якщо той винесе на голосування версію, яка їх не влаштовує.

Влада України закликає Конгрес якнайшвидше ухвалити законопроєкт про допомогу, вказуючи на термінову необхідність посилити ППО і на те, що без постачання озброєння зі США перевага РФ у вогневій могутності може стати критичною.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті