Байден у розмові зі Сі Цзіньпіном підняв тему щодо підтримки Китаєм російської оборонно-промислової бази

Президент США Джо Байден у розмові з лідером Китаю Сі Цзіньпіном висловив занепокоєння підтримкою КНР російської оборонно-промислової бази. Про це йшлося у телефонній розмові двох лідерів 2 квітня, з посиланням на пресреліз Білого дому пишуть "Українські національні новини" .

"Він (Байден. - "ОстроВ") висловив занепокоєння щодо підтримки КНР оборонно-промислової бази росії та її впливу на європейську та трансатлантичну безпеку, а також наголосив на непохитній прихильності Сполучених Штатів повній денуклеаризації Корейського півострова", - йдеться у заяві Білого Дому.

Згідно із заявою Білого дому, Байден висловив занепокоєння з приводу "несправедливої торговельної політики та неринковї економічної практики" Китаю, а також запропонував способи управління конкуренцією, аби уникнути конфліктів і зберегти відкриті комунікації між країнами. За словами Байдена, несправедлива торговельна політика Китаю "завдає шкоди американським робітникам і сім’ям"

"Обидва лідери привітали поточні зусилля щодо підтримки відкритих каналів зв’язку та відповідального управління відносинами за допомогою дипломатії високого рівня та консультацій на робочому рівні впродовж наступних тижнів і місяців, у тому числі під час майбутніх візитів держсекретаря Єллен і міністра Блінкена", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Байден у розмові також підтвердив підтримку США "політики Єдиного Китаю" Пекіна та ще раз підкреслити важливість миру та стабільності в Тайванській протоці, де у травні має відбутись інавгурації президента Тайваню.

Раніше повідомлялось, що в Парижі Блінкен попередив про "критичний момент" для України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті