Байден обговорить із лідерами Конгресу розблокування допомоги Україні

Президент США Джо Байден 17 січня прийме лідерів і топ-політиків Конгресу в Білому домі для обговорення запиту на додаткове фінансування, зокрема для військової допомоги Україні. Про це на брифінгу оголосила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, передає "ЄП".

За її словами, Байден "прийме лідерів Конгресу із Сенату та Палати представників, а також керівників ключових комітетів від обох партій у Білому домі", щоб обговорити "критичну важливість його додаткового запиту щодо національної безпеки".

Речниця Білого дому не уточнила подробиць зустрічі, анонсувавши додаткові новини вже 17 січня. Але, за її словами, в адміністрації Байдена вважають, що двопартійні переговори щодо додаткового запиту "рухаються в правильному напрямку".

Очікується, що на зустрічі в Білому домі будуть присутні зокрема лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, лідер республіканської меншості Мітч Макконнелл, спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон і лідер демократичної меншості в Палаті Хакім Джеффріс.

Вона відбувається на тлі відсутності прогресу щодо досягнення угоди в Конгресі, яка б розблокувала схвалення додаткового фінансування на допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю разом із посиленням заходів протидії міграції на південному кордоні США.

На заваді компромісу стала зокрема позиція Джонсона, який вимагає значно суворішого підходу до стримування міграції на кордоні США та Мексики, ніж погодили переговорники в Сенаті.

Як повідомлялося, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 16 січня заявив, що американська стратегія зараз полягає у позбавленні росії доступу до критичних ресурсів й наданні Україні технологій, які б змінили ситуацію на полі бою.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті