Байден і Макрон домовилися використати прибуток від заморожених російських активів для допомоги Україні

Президент США Джо Байден заявив у неділю, 9 червня, що досяг домовленості з президентом Франції Еммануелем Макроном про використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні. Про це повідомляє «Голос Америки».

На запитання журналістів, чи обговорював Байден із Макроном це питання і чи дійшли вони згоди, Байден відповів: «Так і (ще раз) так».

У повідомленні нагадується, що «Велика сімка» і ЄС розглядають можливість використання прибутку, отриманого від заморожених на Заході російських активів, для надання Україні великого кредиту зараз і забезпечення фінансування Києва до 2025 року.

У країнах світу заморожено загалом близько 260 мільярдів євро (280,9 мільярда доларів) російських суверенних активів, більша частина яких знаходиться в ЄС. Ці кошти приносять від 2,5 до 3,5 мільярдів євро на рік прибутку, який, на думку Євросоюзу, не належить Росії за контрактом і тому являє собою «непередбачений прибуток».

Пропозиція США полягає в тому, щоб використовувати цей прибуток як постійний потік доходів для обслуговування великого кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів, який можна було б залучити на ринку. Росія стверджує, що будь-яке використання прибутку від заморожених коштів буде рівносильним крадіжці.

Використання прибутку від російських активів викликало занепокоєння деяких країн, проте у вівторок представник Мінфіну США заявив, що США та їхні партнери по G7 домагаються прогресу щодо узгодження цього питання.

Раніше в ЄС повідомили, коли Україна може отримати перші гроші від заморожених російських активів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті