"Армію дронів" посилять ударні БПЛА українського виробництва – Мінцифри

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що для проєкту "Армія дронів" вже законтрактували 1033 безпілотників на суму майже 2 млрд грн. На потреби Збройних Сил України закуповують як БПЛА від міжнародних виробників, які використовують країни НАТО, так і дрони, які виробляють в Україні. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Міністр зазначив, що компетенція наших ЗСУ зростає з кожним днем, і це дозволяє отримувати конкурентну перевагу на полі бою.

“Наша артилерія стає більш влучною, а оператори дронів щохвилини знищують броньовану техніку. В “Армії дронів” ми враховуємо запити військових, і на їхні потреби закуповуємо дрони як міжнародних, так і українських виробників”, — зазначив Федоров.

За його словами, ціль проєкту — розвиток українських виробників БПЛА. Міноборони контрактує розвідувальні дрони від українських виробників — Фурія, ПД-2, Лелека. А ціль Мінцифри — масштабувати та дати змогу розвиватися компаніям, які займаються ударними дронами.

У відомстві вже уклали контракти з чотирма українськими компаніями, що дозволить купити близько 1000 невеликих ударних дронів. До цього виробники були непублічними, але їхні дрони вже пройшли випробування на полігоні та довели свою ефективність. І, за словами міністра, зовсім скоро будуть працювати на полі бою.

Він наголосив, аби ефективно використовувати закуплені БПЛА, потрібно навчати пілотів дронів, це одна зі складових частин проєкту Армія дронів.

“Ми співпрацюємо з 20 школами та вже навчили понад 1260 військових”, – розповів Федоров.

Нагадаємо, проєкт “Армія дронів” — ініціатива в межах UNITED24, яка синхронізована з Генштабом, ГУР, Міноборони, СБУ. Усі дрони закуповують за запитом військових, а також з урахуванням їх ефективності та навичок керування дронами.

Як раніше повідомлялося, Baykar оснастить свої безпілотники новими ракетами і іранські дрони стануть легкими мішенями.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті