Аргентина відмовилася приєднуватися до проросійської організації БРІКС

Аргентина відмовилася приєднуватися до організації БРІКС, до якої входить росія. Новообраний президент країни Хав'єр Мілей повідомив про це глав країн-учасниць об'єднання, - повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на аргентинський телеканал TN.

Як уточнюють журналісти, Мілей заявив, що не бачить економічної вигоди і доцільності від вступу до БРІКС. Він готовий розвивати економічні відносини з усіма країнами-учасницями, але підкреслює, що Аргентина може встановлювати двосторонні зв'язки безпосередньо, без посередництва об'єднання.

Мілей виступав проти членства Аргентини в БРІКС ще до свого обрання президентом. Під час своєї передвиборчої кампанії він висловлювався за зближення зі США, аж до можливості переходу країни з національної валюти песо на американський долар.

До БРІКС входять Бразилія, РФ, Індія, Китай і Південна Африка. На останньому саміті в серпні в ПАР альянс оголосив свої плани про прийняття нових членів. Крім Аргентини запрошення вступити в БРІКС отримали Єгипет, Іран, ОАЕ, Саудівська Аравія та Ефіопія. Їхнє членство почнеться автоматично з 1 січня 2024 року, якщо країни не висловлять офіційної відмови, як це зробила Аргентина.

ЗМІ припускають, що перспектива вступу до БРІКС Ірану могла викликати особливо різке неприйняття нового прозахідного аргентинського уряду, який і без того сумнівався в доцільності вступати до одного економічного клубу з РФ і Китаєм.

Як повідомлялося, Аргентина передасть Україні гелікоптери Мі-171Е, які раніше закупила в РФ.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті