Аргентина відмовилася приєднуватися до проросійської організації БРІКС

Аргентина відмовилася приєднуватися до організації БРІКС, до якої входить росія. Новообраний президент країни Хав'єр Мілей повідомив про це глав країн-учасниць об'єднання, - повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на аргентинський телеканал TN.

Як уточнюють журналісти, Мілей заявив, що не бачить економічної вигоди і доцільності від вступу до БРІКС. Він готовий розвивати економічні відносини з усіма країнами-учасницями, але підкреслює, що Аргентина може встановлювати двосторонні зв'язки безпосередньо, без посередництва об'єднання.

Мілей виступав проти членства Аргентини в БРІКС ще до свого обрання президентом. Під час своєї передвиборчої кампанії він висловлювався за зближення зі США, аж до можливості переходу країни з національної валюти песо на американський долар.

До БРІКС входять Бразилія, РФ, Індія, Китай і Південна Африка. На останньому саміті в серпні в ПАР альянс оголосив свої плани про прийняття нових членів. Крім Аргентини запрошення вступити в БРІКС отримали Єгипет, Іран, ОАЕ, Саудівська Аравія та Ефіопія. Їхнє членство почнеться автоматично з 1 січня 2024 року, якщо країни не висловлять офіційної відмови, як це зробила Аргентина.

ЗМІ припускають, що перспектива вступу до БРІКС Ірану могла викликати особливо різке неприйняття нового прозахідного аргентинського уряду, який і без того сумнівався в доцільності вступати до одного економічного клубу з РФ і Китаєм.

Як повідомлялося, Аргентина передасть Україні гелікоптери Мі-171Е, які раніше закупила в РФ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті