Аграрії, у яких окупанти відібрали 70 тис. тонн зерна, намагаються підтримувати працівників гривнею

Близько 70 тисяч тонн зерна нового врожаю росіяни вже відібрали у аграріїв Луганської області й вивезли до росії. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай у своєму Телеграм-каналі 22 липня.

"Через це в аграріїв не залишається врожаю для реалізації та, відповідно, коштів, аби розрахуватися з населенням за паї", – написав Гайдай.

Він підкреслив, що фермери регіону, навіть за відсутності більшості одиниць техніки, яку росіяни вкрали навесні, липневий врожай зібрали в оптимальні строки.

За словами очільника ОВА, два найпотужніших підприємства Луганської області – ТОВ СП «Нібулон» та ПрАТ «Агротон» – майже завершили збирання врожаю.

"Однак зерно націоналізувало кубанське підприємство, – пише Гайдай. – За оперативними даними, вже вивезено майже 70 тис. тонн зерна нового врожаю".

Що стосується згаданих вище агрохолдингів – у Департаменті агропромислового розвитку Луганської обласної військової адміністрації відзначають, що до початку російського вторгнення ці агроформування були найпотужнішими підприємствами регіону.

"Вони впроваджували сучасні технології, створювали для орендодавців соціальний пакет, своєчасно розраховувалися і мали найбільш високий рівень орендної плати", – зазначає Гайдай щодо цих підприємств.

Щодо орендної плати та оплати праці співробітників – деякі аграрії Луганщині (принаймні екс-Біловодського району) і зараз продовжують виплачувати їх гривнею. Про це повідомило джерело "ОстроВа" в керівництві Біловодської громади.

"Місцеві аграрії намагаються платити співробітникам зарплату в гривні – на картки, зі своїх старих збережень. – повідомив чиновник, який зумів виїхав з рідної Біловодщини кілька місяців тому. – Люди, які залишились там працювати (а кинути аграрний бізнес практично неможливо, попри окупацію) намагаються платити своїм співробітникам гривнею".

За його словами, це ускладнюється тим, що за новий – викрадений в України й вивезений в РФ – врожай окупанти обіцяють розрахуватись з аграріями рублями, причому по значно заниженій ціні. "Саме тому аграрії розраховуються з працівниками грошима зі старих заощаджень", – каже співрозмовник "ОстроВа".

Уточнюється, що розрахунок гривнею є вигідним для робітників, адже, як не намагалися б окупанти "прирівняти" курс рубля до гривні, наразі навіть в окупації гривня все-таки дорожча (1:1,5).

Раніше повідомлялось, що на Старобільщині вже можна перевести гривню в готівку без відсотка, адже декому вона потрібна саме на карті.

Також раніше повідомлялось, що мешканці віддалених сіл продовжують за паї отримувати від місцевого аграрія хліб. Попри окупацію.

Статті

Донецьк
18.09.2024
13:18

У лікарнях грубіянять, а в аптеках продають крейду замість ліків. Донецький щоденник

На цій біді швидко навчилися заробляти місцеві ділки. Вони привозять невеликими партіями медикаменти з України та перепродають їх із потрійною накруткою. Але люди купують. Тому що змушені.
Світ
17.09.2024
18:00

«Росія зобов'язана вибрати другий варіант дій». Російські ЗМІ про Україну

У Росії для чинної влади небезпечно програвати війни, особливо коли тривалий час ця влада проводила паради і переконувала народ у непереможності рідної армії. Поразка викличе розчарування і втрату віри, але не в армію, а в політичне керівництво.
Луганськ
17.09.2024
10:40

Хліб, евакуація, 20 мешканців і зникла безвісти 82-річна Надія Омелянівна: будні вільної Луганщини 

Надія Омелянівна, швидше за все, пішла шукати місце, де можна спіймати мобільний зв’язок, щоб поговорити з сином (телефона у хаті не було, отже, ймовірно, вона взяла його з собою). І підірвалась на вибухівці. А тіло розтягали дикі звірі.
Всі статті