90 країн та організацій підтвердили участь у Саміті миру – президентка Швейцарії

Близько 90 країн і організацій зареєструвалися для участі у Саміті миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Про це заявила 10 червня президентка країни Віола Амгерд, - пише Радіо Свобода.

Вона розповіла журналістам, що більшість учасників будуть представлені на рівні глав держав або урядів.

Президентка Швейцарії зазначила, що зустріч спрямована на "спільне визначення дорожньої карти щодо того, як залучити Росію до майбутнього мирного процесу".

Загалом було розіслано близько 160 запрошень. Амгерд запевнила, що для швейцарського уряду не є «розчаруванням», що менше 100 представників оголосили про участь у першій фазі мирного процесу.

Раніше у Офісі президента України повідомляли, що участь у Саміті миру підтвердили 107 країн і міжнародних організацій.

У росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі РФ. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн у Швейцарії.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті