112 картин із колекції Медведчука передадуть на зберігання Національному художньому музею

Національному художньому музею передадуть на зберігання 112 картин із колекції, вилученої в обвинуваченого в державній зраді колишнього народного депутата України Віктора Медведчука.Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

"112 картин Медведчука визнано такими, які мають історичну та культурну цінність. Експерти-мистецтвознавці підтвердили це своїм висновком, який є у розпорядженні АРМА. Майже всі картини - твори відомих українських митців XX століття", - інформує відомство.

Зазначається, що експерти Національного художнього музею України оглянули 285 картин, які зберігалися там з 2022 року. З них - 112 картин визнано такими, що мають культурну та історичну цінність.

Комісії вирішиться питання щодо призупинення процедури продажу цих картин та передачі їх до Національного художнього музею України для збереження.

Водночас твори, які не мають культурної та історичної цінності, будуть реалізовані через електронний майданчик “Прозорро.Продажі”. Кошти від реалізації поповнять бюджет України.

Як повідомлялося, у квітні 2022 року під час кримінального провадження співробітники Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України заарештували 264 картини Медведчука. За рішенням суду їх передали в управління АРМА для реалізації.

Зокрема, у колекції наявні роботи закарпатських митців ХХ століття - Йосипа Бокшая, Гаврила Глюка й Адальберта Ерделі, пейзаж живописця Володимира Орловського, картина Івана Айвазовського, а також ікони з бурштину і бісеру. Наразі ці твори перебувають у Національному художньому музеї на тимчасовому зберіганні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті