11 програмістів, які, ймовірно, працюють у російських компаніях, видалені зі списку ключових розробників ядра операційної системи Linux

11 програмістів, які, ймовірно, працюють у російських компаніях, видалені зі списку ключових розробників ядра операційної системи Linux.  Це сталося ще 18 жовтня, проте неспеціалізовані ЗМІ помітили це за кілька днів, передає російська служба Радіо Свобода.

Зміни до списку вніс американський програміст Грег Кроа-Хартман, який відповідає за підтримку стабільної версії ядра ОС. Він пояснив ситуацію «вимогами комплаєнсу» – процедури моніторингу відповідності роботи компаній законодавству.

У 10 із 11 віддалених розробників електронна пошта розміщена в зоні .Ru. Одинадцятий працює у російському розробнику мікропроцесорів «Байкал Електронікс». Внесений ними до ядра код залишився у системі, також у списку розробників як ядра, так і всієї ОС Linux, залишилися інші громадяни Росії. З рішення не ясно, чи прийматимуться нові виправлення від видалених програмістів.

Творець операційної системи Лінус Торвальд 23 жовтня натякнув, що ухвалене рішення пов’язане із запровадженими проти Росії санкціями. За його словами, такі рекомендації надали юристи.

«Різні вимоги комплаєнсу» стосуються не тільки США. Якщо ви все ще не чули про санкції проти Росії, спробуйте почитати новини. І під «новиною» я не маю на увазі спам, спонсорований російською державою», – заявив він.

Торвальд відмовився скасовувати рішення про видалення розробників:

«Будь ласка, використовуйте ту жижу, яку ви називаєте мізками. Я фін. Невже ви думали, що я підтримуватиму російську агресію? Очевидно... ви не знаєте історію».

Один із віддалених російських програмістів, Сергій Сьомін, прокоментував своє вилучення з розсилки розробників. Він заявив, що не оскаржуватиме рішення, але назвав його шкідливим для спільноти: «Жодної подяки, жодних заслуг розробникам за всі ці роки відданої роботи... Незалежно від причини ситуації, хіба ми не заслужили на більше?»

Операційну систему Linux розробляють програмісти з усього світу, переважна більшість роблять це у вільний від роботи час. Ключові розробники визначають, які редагування від спільноти можуть бути прийняті в код.

Статті

Світ
28.11.2024
15:00

“У 2022 році я був готовий розірвати росіян зубами. Цього року мені майже похуй”. Огляд західних медіа

На третьому році війни, сказав Хоменко, мотивувати солдатів стало важко. Приблизно 90 відсотків військовослужбовців його взводу – мобілізовані, які не мають досвіду або бажання воювати.
Світ
27.11.2024
19:00

Санкційний фронт: "гаряче" та "холодно"

Приймати оплату в рублях піддані С.Цзіньпіна не хочуть, незважаючи на "стратегічне та всеосяжне партнерство росії з Китаєм", про яке мовить кремлівська пропаганда. А юані на російському ринку у дефіциті.
Світ
27.11.2024
11:59

«Без активного задіяння ядерного фактора війну не виграти». Російські ЗМІ про Україну

«Стратегічна мета російської політики ще й у тому, що наша перемога має зупинити сковзання світу до Третьої світової війни».
Всі статті