Якщо перемога в «СВО» буде не такою, як мріялося, треба зробити вигляд, що так і планувалося. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в публікаціях окупованого Донбасу виразно відчувався смуток і розчарування з приводу того, що «маленька переможна війна» Путіна не вийшла. У зневіру впав навіть Телеграм-канал терористичного батальйону «Восток». Філософські роздуми його авторів, раніше їм не властиві, наводять на думку, що після заборони Олександру Ходаковському публікувати свої власні пости, засновник батальйону, який нині обіймає посаду одного з командирів Національної гвардії РФ у Донецьку, вирішив анонімно висловлювати свою думку. До речі, яка не завжди збігається з офіційною пропагандою Кремля...

Неправильна перемога

Цього разу умовні «східняки» вчинили замах на найсвятіше - на головний патріотичний девіз російських окупантів: «Можемо повторити!».

«Чи можемо ми перемогти так, як хотіли? Що означає для нас «перемогти»? Чого ми чекаємо від закінчення війни?», - філософствує автор.  Він визнає, що повторити в Києві «взяття Берліна» не вийде. 

«Зрозуміло, що не буде Кантарії та Халдея, який зніме встановлення прапора на купол Верховної Ради, - а що буде? Буде продовження складної шахової партії, в якій рухаються на дошці фігури, але вся головна робота відбувається за межами дошки - у головах і серцях гравців. Тим, хто налаштовував себе на «9 травня», доведеться якось сприймати реальність такою, яка вона є», - опускає анонім із небес на землю любителів залишати свої імена на будівлі Рейхстагу. Але, вчить він, якщо перемога буде не такою, як мріялося, треба зробити вигляд, що так і планувалося. 

«Обов'язок усіх, хто створюватиме думку, популярно донести до широких мас, що ми вже перемогли», - дає автор майстер-клас лукавої пропаганди. Треба людям пояснити, пише він, що навіть маленька перемога з часом підросте. «Остаточна перемога проявить себе пізніше, коли запущені реакції дадуть необхідний результат», - вчить він приймати бажане за дійсне. 

Альфонси Донбасу

Минулого тижня переповнені російською пропагандою жителі «звільнених» до руїн і згарищ міст і селищ Донецької області вкотре освідчилися російським загарбникам у коханні. «Ми чекали Росію! Ми росіяни!» - дуже емоційно розповідали жителі Вугледара, коли ми з першим заступником керівника Адміністрації Президента РФ Сергієм Кирієнком відвідали місто», - надрукували ЗМІ “ДНР” розповідь свого ватажка про відвідування розореного Вугледара. 

Денис Пушилін, щоправда, трохи схибив і визнав, що всі біди «ждунів» почалися якраз після того, як їх почали «звільняти», тобто після початку «СВО». «Люди вже два роки живуть у підвалах: жодного цілого будинку не залишилося», - написав він. 

Але, радіє ватажок «ДНР», ні втрата даху над головою, ні загибель рідних і знайомих, ні безпросвітне майбутнє в пунктах тимчасового розміщення не остудили їхнього захвату від приходу російських загарбників. «Вони чекали і вірили, так і кажуть: «Ми знали, що Росія нас ніколи не залишить». Дякували за звільнення і попросили передати привіт Президенту від вугледарців», - упевнено ставить Пушилін своїм землякам діагноз “Стокгольмський синдром”. 

Але, як з'ясувалося, не всі люблять Росію як, без сумніву, нещасні мешканці знищених населених пунктів. Виявилося, що значною мірою окупований Донбас дарує свою любов не просто так, а за великі гроші. І російська пропаганда буквально вимагає постійно про це нагадувати. Інакше, чим пояснити, що «офіційні» ЗМІ «ДНР» і «ЛНР» синхронно, слово в слово опублікували заяву російського віцепрем'єра Марата Хуснуліна, який запевнив, що Кремль і надалі триматиме на утриманні «молоді республіки».

«Влада Росії виконає всі взяті на себе зобов'язання... щодо пільгової іпотеки та за іншими програмами... Незалежно від того, яка банківська ставка. Для нас це дуже непросте рішення, бюджету воно обходиться в сотні мільярдів рублів», - утішив він кремлівських утриманок.

Для розуміння, пільгова програма з іпотеки на окупованих територіях України видається під 2%. Взяти кредит можуть усі жителі Росії, які захочуть переселитися на Донбас. У РФ сьогодні позику на придбання житла видають під 25-28 %. Тож не дивно, що росіяни, які мають гроші, особливо з депресивних регіонів РФ, охоче селяться на благодатних анексованих землях південної та південно-східної України.

Ватажок «ДНР» Денис Пушилін, наприклад, розповів, що під будівництво житлових будинків на окупованій частині Донецької області виділено 222 земельні ділянки. 

«Зараз дуже інтенсивно розгорнуто роботи з виділення земельних ділянок. З того, що ми бачимо, а я намагаюся говорити акуратно, ми не те, щоб будемо перевиконувати плани, а будемо, напевно, ставити рекорди», - будує плани ватажок “ДНР”.

Пушилін не уточнив, що йдеться насамперед про будівництво приватних будинків для продажу їх в іпотеку. Але «міністерство будівництва і ЖКГ ДНР» озвучило схожі цифри. У «відомстві» повідомили, що заплановано «побудувати і ввести в експлуатацію 292 об'єкти іпотечного житла, з яких 216 приватних будинків, 15 багатоквартирних і 61 будинок блокованої забудови»

З огляду на площу індивідуальних новобудов і будинків блокованої забудови, а також вартість одного квадратного метра, можна припустити, що більшість обіцяного житла буде недоступною місцевим жителям.  

Схожа ситуація спостерігається і в «ЛНР». Російський чиновник Єгор Ковальчук, відряджений Кремлем до Луганська на посаду «голови уряду», пообіцяв «до кінця 2025 року... збільшити введення нового житла в десять разів».

Він нагадав, що житло, яке вводитимуть, буде винятково комерційним: на етапі котловану сьогодні квартири в Луганську продаються за ціною приблизно 130-135 тисяч рублів за квадратний метр.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті