Від ідеї до міжнародного проекту: психологічна допомога у формі гри

Психологиня з Донеччини Олена Король розробила унікальну трансформаційну гру «Переродження». Пані Олена мешкає у Покровську, тож першими випробувачами стали її земляки. У «Переродження» можна грати не лише офлайн, цей формат дозволяє приєднатись на будь-якому етапі поза часом та простором.

«У своїй роботі я використовую ігровий елемент, що допомагає людям не лише керувати емоціями, а знайти внутрішню гармонію та сили для подолання життєвих труднощів, викликаних війною. Гра допомагає знизити тривожність, покращити психоемоційний стан, навчитись ідентифікувати власні потреби та можливості», розповідає Олена Король.

Авторка каже, що до створення гри були залучені методологи, психотерапевти та багато інших спеціалістів. Результатом багатомісячної роботи стала система із 10 рівнів особистісного зростання, яке відбувається через метафоричне проходження 120 умовних дверей. Кожні двері – виклик та нові можливості для гравця, бо за ними ховаються його упередження, страх, прихований біль, а разом з цим – внутрішній ресурс до трансформації.

Гра «Переродження» – це міні тренінг, який в легкій, ігровій формі поєднує різні підходи психодіагностики, психотерапії та коучингу. Основними інструментами виступають метафоричні карти авторської розробки.

«Гра має багато форматів, що дозволяє використовувати її для різної цільової аудиторії. Тут є елементи коучингу, арт-терапії, можна влаштувати гру-перформанс чи корпоративну гру. Є індивідуальні сеанси та групові. Також можна опанувати її самостійно», – каже  авторка.

Після кількох десятків сеансів гри у різних містах України пані Олена зрозуміла, що наразі «Трансформація» дуже потрібна, адже війна погано вплинула на психологічний стан. Тому вирішила податись на грантову програму, щоб допомогти якомога більшій кількості людей. Її ідею підтримала Агенція США з міжнародного розвитку USAID. Так народився проект  психологічної підтримки ProЖити.

До участі запрошуються жінки, які проживають на територіях поблизу зони бойових дій. Серія ігор стартує з 15 липня та буде тривати до 15 жовтня. Організатори створили телеграм-канал, де можна ознайомитись з інформацією про проект та слідкувати за анонсами.

Також для учасників планується чотириденний ретрит у місті Умань. Під час подорожі жінки відвідають екскурсії до парків і музеїв Умані, включаючи музей Трипільської культури.

Для того, щоб взяти участь треба заповнити гугл-форму  не пізніше 15 липня.

Олена Єрмоленко, Покровськ, для «ОстроВа»

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті