У "ДНР" молодь закликали терміново покращувати демографічну ситуацію. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні ресурси окупованого Донбасу з ентузіазмом відзначали початок так званого "Року сім'ї", придуманого президентом РФ Володимиром Путіним. Попри те, що сам російський диктатор із дружиною розлучився й офіційно власної сім'ї не має, місцеві журналісти вдавали, що саме від Володимира Володимировича вперше почули про святість уз шлюбу, щастя материнства, бажано героїчного...

Наказано народжувати!

"Новий рік" у РФ розпочався 23 січня. Путін урочисто оголосив, що "Росія - це дійсно величезна сім'я, можна сказати сім'я сімей" і розпорядився, "щоб Рік сім'ї відбувався за широкої участі самих сімей". ЗМІ окупованого Донбасу, як то кажуть, взяли під козирок, але вийшло не дуже...

Так, наприклад, до Москви в супроводі донецьких журналістів була відряджена багатодітна сім'я Васіних. Путівку на форум "Рідні - улюблені" їм приніс... рецепт імбирного печива, який переміг у конкурсній програмі "Династії Росії". Про цю блискучу перемогу місцеві ЗМІ писали дуже багато, але власне про подружжя, яке виховує п'ятьох дітей, утім, як і про самих дітей, не сказано було ні слова. У більшості публікацій про них говорили в канцелярському стилі: "багатодітна сім'я Васіних із Макіївки". Пропагандисти "забули", наприклад, згадати, що глава сімейства не просто людина з народу, яка захоплюється випіканням імбирного печива, а один із чиновників окупаційної адміністрації.

Товариш Васін відмінно відпрацював свій номер і на довгий час міцно очолив інформаційний порядок денний "Року сім'ї". "Для нас це важливо. Наш регіон, ДНР, стає членом великої родини. На форумі звучало, що ми всі єдині. Ми велика сім'я, яка може єдністю впоратися з будь-якими складнощами", - по суті повторив він вступну промову Путіна під час оголошення "Року сім'ї".

Потім "сім'я Васіних" узяла участь у церемонії "запалення всеросійського вогнища "Серце Росії", яке доставлять у всі регіони країни". До речі, ніхто так і не назвав своїм читачам або телеглядачам ім'я багатодітної матері...

На більшості фотографій "багатодітної сім'ї" дітей-то й не видно

Тим часом, "Рік сім'ї" почав ходу окупованим Донбасом. У найкращих традиціях розвиненого соціалізму відомства, організації та чиновники почали звітувати перед місцевими ЗМІ про те, як вони мають намір виконувати заповіти Путіна. Донецька філармонія пообіцяла, що "братиме активну участь у реалізації заходів з нагоди Року сім'ї в РФ". Судячи з усього, її керівник Олександр Парецький ще не придумав, що саме зроблять його артисти, і обійшовся загальними словами: "Цього року заплановано багато заходів, присвячених підвищенню статусу інституту сім'ї та приверненню уваги до сімейних цінностей. Звичайно, Донецька філармонія візьме в цих заходах найактивнішу участь".

Щоб допомогти завзятим керівникам визначитися із заходами, у "ДНР" було створено "Організаційний комітет для проведення заходів у рамках Року сім'ї". 

При цьому так званий "голова уряду ДНР" Євген Солнцев визнав, що насамперед пропаганда "сімейних цінностей" спрямована на молодь, тобто на людей дітородного віку. "Зараз вона стикається з безліччю течій, які підривають інститут сім'ї, ставлять під сумнів його значення в сучасному суспільстві", - розповів він.

На окупованому Донбасі, в принципі, й не приховують, що головним завданням "Року сім'ї" є негайне підвищення народжуваності. "Зараз, на жаль, спостерігається не найкраща демографічна ситуація в нашій країні, особливо в нових регіонах. Тому було ухвалено рішення спрямувати державну політику Росії цього року на розв'язання цієї проблеми", - чесно розповів один із "депутатів" "народної ради ДНР".  Його підтримав інший "народний обранець": "Я сам, як багатодітний батько, раджу молоді замислитися: Рік сім'ї - чудовий привід до її створення".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті