«Трамп і Зеленський загнали себе в становище заручників». Російські ЗМІ про Україну

Прокремлівська газета «Взгляд» поспішає повідомити - ні, не про десятки мирних жертв російського удару в Сумах, а про те, що цього удару, по-перше, було завдано, звісно ж, не по жителях, а по «зборах українських військових», а по-друге - що він «викликав шквал критики на адресу керівництва ЗСУ». «Політики різного рівня зажадали від генералів відмовитися від проведення таких заходів у житлових кварталах», - переконує газета. Не називаючи імен «політиків різного рівня», газета відшукала чергових московських «експертів», які охоче твердять про «остаточний злам багаторічної гри офісу Зеленського та генералітету ЗСУ, які прикривалися мирними жителями та конвертували їхню загибель у розширення санкцій проти Росії та нові поставки зброї»...

«Тривожний знак»

«Взгляд» цитує «політолога» Ларису Шеслер, замовчуючи, що вона - сепаратистка з українського Миколаєва, яка втекла до Москви і тепер називає себе «головою спілки політемігрантів і політв'язнів України».

Та заявляє: «Тактика офісу Зеленського - завжди і в усьому звинувачувати Москву - цього разу дала збій. Деякі українські політики почали ставити незручні запитання уряду і звинувачувати військових у недбалості під час організації будь-яких заходів. Поки що цих голосів не надто багато, але вони є - і це тривожний знак для офісу Зеленського. У наявності серйозний конфлікт у вищих ешелонах влади республіки».

«Крім того, посилюються протиріччя між офісом Зеленського та органами місцевого самоврядування, що ще раз підтверджують різкі заяви мера Конотопа. Річ у тім, що українські градоначальники часто є представниками олігархату. Вони відстоюють інтереси місцевих мільйонерів, які напередодні можливих президентських виборів, мабуть, вирішили посилити свої позиції. Цим же пояснюється конфлікт Зеленського з Кличком та іншими мерами», - міркує Шеслер.

Вона нарікає, що «громадяни України змушені жити в атмосфері нескінченного обману, якому немає кінця і краю».

«І крім цього, ніхто не збирається займатися порятунком їхніх життів. Після видавлювання ЗСУ з Курської області театр воєнних дій змістився в бік Сум. Але евакуювати місцевих не будуть. Вивозити людей з міста - значить прийняти відповідальність за їхню долю. До такого в офісі Зеленського не готові», - чомусь упевнена Шеслер.

«Відносне затишшя з боку західних політиків щодо удару по Сумах також свідчить про зміни в підходах Вашингтона і Брюсселя до тиску на Росію. Думаю, що керівництво країн ЄС і США не хотіло акцентувати увагу на тому, що сталося, оскільки в будівлі конгрес-центру в Сумах цілком могли перебувати представники їхніх країн», - робить припущення миколаївська сепаратистка.

Якийсь «економіст» Іван Лизан заявляє «Взгляду», що «швидше за все, між різними рівнями влади України назріває серйозний конфлікт».

«Населення, особливо в Сумській області, з кожним днем висловлює все більше негативу щодо офісу Зеленського. Місцеві керівники це відчувають і, намагаючись зберегти лояльність суспільства, починають говорити з ними «однією мовою», - стверджує Лізан.

Він наполягає, що «загалом жителі цього регіону незадоволені ситуацією, що склалася». «До початку вторгнення в Курську область їхнє життя було відносно стабільним. Серйозних обстрілів не було, а бойові дії відбувалися на інших напрямках. Тому ще з перших днів початку прикордонної авантюри ЗСУ вони почали виступати з критикою дій ЗСУ», - запевняє Лізан.

«Але в ситуації, що склалася, особливо примітною виглядає реакція західних країн. Раніше будь-які подібні події Вашингтон і Брюссель сприймали як привід для введення нових обмежень проти Москви і розширення поставок зброї. Однак сьогодні і ЄС, і США досить мляво реагують на події в Сумах», - упевнений «експерт».

«Зеленський втратив можливість цинічного використання загибелі людей як приводу для посилення тиску на Росію. Фактично його цієї можливості позбавила нова адміністрація Білого дому. Дональд Трамп намагається домогтися врегулювання конфлікту, а на цьому тлі сваритися з Кремлем через промахи Зеленського щонайменше нелогічно», - повчає «економіст» Лізан.

«Яскравий приклад магічного мислення»

Газета «Московский комсомолец» уїдливо пише, що «Зеленський став у позу страуса: побічно визнав крах усіх своїх планів», але тут же застерігає: «Але це ще не привід почати його недооцінювати».

«Коли страусу страшно, він ховає голову в пісок. Зоологи, щоправда, стверджують, що це міф, придуманий таким знатним автором «фейкових новин» стародавнього світу, яким був історик Пліній Старший. Але ось чого не можуть заперечувати навіть зоологи: зіткнувшись із неприємною і нестерпною реальністю, Володимир Зеленський поводиться саме так, як описаний Плінієм міфічний страус давніх часів», - заявляє «МК».

Газета чіпляється за цитату Зеленського, який в інтерв'ю американському телеканалу CBS на запитання, чи зможе Україна обійтися без США, відповів: «Думаю, без Сполучених Штатів ми зазнаємо великих втрат - людських і територіальних. Так що я не хотів би це розглядати».

Із цих слів «МК» робить свій нехитрий висновок: «Яскравий приклад так званого магічного мислення. Зеленському не подобається якась перспектива. Тому він «не хотів би її розглядати». Далі в рамках цієї логіки неприємна перспектива має зникнути сама собою тому, що Зеленському вона не подобається і він «не хотів би її розглядати». Але реальність так не працює. Вона функціонує незалежно від чиїхось «хотілок», не підкріплених ресурсами, здатними втілити ці «хотілки» в життя».

«Якщо дивитися з позиції зовнішнього спостерігача, то в емоційному плані переговори між РФ і США нагадують «американські гірки»: упевненість у тому, що «зараз усе грохнеться», і впевненість у тому, що «все йде як треба» змінюють одна одну з періодичністю раз на тиждень - або навіть частіше. Однак емоційне тло відносин адміністрації Зеленського та адміністрації Трампа при цьому залишається стабільно важким і негативним. Викотивши ще за Байдена ідею експлуатації американцями українських природних ресурсів як приманку для Вашингтона, Зеленський, як стало зрозуміло зараз, відкрив справжнісіньку «скриньку Пандори», - переконує «МК».

І продовжує: «Країна, якою рулить Зеленський, далека від статусу супердержави. Дати їй можливість «проявити зухвалість» - відмовитися від нав'язуваних нинішньою адміністрацією США кабальних умов угоди щодо природних ресурсів - означає для Трампа «втрату обличчя». Таким чином, і Зеленський, і Трамп загнали себе в становище заручників своєї впертості і своїх максималістських вимог. Лише один аспект ситуації, який зараз виходить (або може вийти) на перший план: якщо Україна не бажає «платити» США за допомогу, то чому Америка має продовжувати їй допомагати? У логіці Трампа немає і не може бути позитивної відповіді».

«Логіка» Зеленського ґрунтується на ігноруванні всього того, що йому не подобається... Зверніть увагу на лексику Зеленського: київський очільник вважає, що Трамп «йому винен». А ось Трамп вважає, що це Зеленський йому винен. І в американського лідера на руках набагато більше карт, ніж у його київського «колеги», - додає «МК».

«Якщо відповідей на запитання немає, то все інше - порожній струс повітря, спроба прикрити провал власної стратегії. Та й чи є вона взагалі ця стратегія?..», - зарозуміло підсумовує «МК».

«Гауляйтера України потрібно вибирати ретельно»

Так звана «Свободная пресса» побачила в діях адміністрації США «новий американський план щодо України: Трамп всерйоз задумався про посаду «гауляйтера».

«Американський генерал-лейтенант і спеціальний посланник президента США Кіт Келлог запропонував розділити Україну на три «зони контролю». Келлог описав свій план як щось, що могло б нагадувати поділ Берліна після Другої світової війни. Він зазначив, що в цьому сценарії буде виділено різні «зони контролю», включно з російською, французькою, британською та американською. Згідно з його пропозицією, британські та французькі війська займуть зону контролю на заході України (на захід від річки Дніпро) як частину «сил забезпечення». Російська армія залишиться на нових територіях (ДНР, ЛНР, Запорізька та Херсонська області), які Келлог все ще вважає «українськими». Демілітаризована зона, за якою будуть розміщені українські війська, становитиме 30 км. Келлог також уточнив, що США не мають наміру відправляти свої війська в Україну, але надаватимуть політичну підтримку цьому плану», - переказує «СП».

Газета акцентує, що після публікації плану Келлога в The Times, «природно, вибухнув скандал, особливо незадоволені були українці», і в результаті «Келлог здав назад: він заявив, що його слова були «перекручені».

При цьому «СП» наполягає, що інший спецпредставник Білого Дому - Стівен Віткофф - за кілька годин до виходу інтерв'ю Келлога в The Times, нібито заявив агентству Reuters, що «США зобов'язані якнайшвидше визнати суверенітет Росії над ДНР, ЛНР, Запорізької та Херсонської областями». І тут слова Віткоффа грубо спотворює вже сама «СП»: Віткофф ніде не говорив, що США щось «зобов'язані визнати». 

«СП» занепокоєна, що в рамках домовленостей із Москвою США нібито хочуть забрати «під управління Міжнародної корпорації фінансування розвитку США (DFC) газопровід, який раніше використовувався для транзиту російського газу в Європу».

«Що найцікавіше: до ради директорів корпорації входить глава Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яке ще 2012 року було визнано в Росії небажаною організацією, а сам Трамп скорочує 90% фінансування і штату скандального агентства. І при цьому USAID побічно може отримати контроль над стратегічними об'єктами, зокрема ГТС», - нарікає «СП».

Газета запевняє, що «вимоги про захоплення американцями газопроводу стали несподіванкою навіть для українців».

«DFC отримує повний контроль над якимось «інвестиційним фондом», до якого надходитимуть усі доходи від експлуатації природних ресурсів, що отримують як державні, так і приватні компанії України... США претендуватимуть на весь прибуток з «інвестиційного фонду» доти, доки Україна не відшкодує еквівалент американської допомоги, отриманої під час СВО, плюс щорічні 4%. DFC також контролюватиме кожен проєкт, у який інвестує «фонд», - налякана кремлівська газета.

«Ймовірно, саме з цим і пов'язана затримка з призначенням Трампом нового директора DFC. Адже фактично це буде американський гауляйтер України. А таку людину потрібно обирати ретельно», - зі знущанням підсумовує «СП».

«Спіймали, спалили і вбили…»

Офіційна «Парламентская газета» опублікувала гнівну статтю під заголовком «Росіяни для них не люди: як ЗСУ знущалися над мирним населенням Курської області».

«Дії київського режиму в Курській області лягли в основу доповіді Міжнародного громадського трибуналу щодо злочинів українських неонацистів. Документ представили в Москві 9 квітня. До нього увійшли історії жителів Курської області, які постраждали від ЗСУ. Вони розповіли про грабежі, розстріли і вбивства мирних громадян», - суворо повідомляє «ПГ».

Газета називає ім'я «голови трибуналу»: ним виявляється «член Громадської палати РФ» Максим Григор'єв. І стає зрозуміло, що «міжнародний трибунал» організований Кремлем.

І зовсім анекдот: «Парламентская» підкреслює, що «важливість роботи Міжнародного громадського трибуналу» відзначили і «голова Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини» Валерій Фадєєв, і «голова комітету Держдуми з оборони» Андрій Картаполов, і «офіційний представник МЗС РФ» Марія Захарова.

Тим часом «ПГ» трагічним тоном продовжує: «Міжнародний громадський трибунал щодо злочинів українських неонацистів та їхніх пособників з'ясував, що ЗСУ системно вбивали мирних жителів у Курській області. Свідки повідомили про численні випадки розстрілів мирних громадян, включно з жінками та людьми похилого віку, а також про навмисне знищення храмів, лікарень і житлових будинків за допомогою БПЛА і дронів-камікадзе».

«Доповідь містить 30 сторінок. До неї увійшли 40 розповідей простих людей, які постраждали від злочинів ЗСУ», - уточнює «ПГ», не пояснивши, чому «постраждали від ЗСУ» тільки «прості люди».

«Чоловік вийшов набрати води до колодязя, летів навантажений український дрон. Він чоловіка помітив і почав на нього завертати. Він у двір забіг, падає, каже, на мене дрон летить. І ми з ним упали біля будинку, у дворі. І він вибухнув, і осколками нас покалічило. У мене мізинець переламаний і на нозі множинні осколки. Тут на голові теж осколок витягали», - цитує «Парламентская» таку собі Наталію Штаненко.

Або розповідь такого собі Василя Якуба: «Я чув, що хлопця, військового нашого, українці різали і вбили. І спалили будинки, де його спіймали. Попередили, показати хотіли всім жителям, що це все буде те ж саме з вами, якщо військових наших знайдемо... А потім приїжджала українська знімальна група. І труп прибрали. А показували, що вони людей не чіпають, люди самі по собі, хліб їм привозимо. Коли азовці зайшли, у нас у будинку моїй дружині погрожували. Що її застрелять, розстріляють. По ногах погрожували теж стріляти».

Про те, коли ж «Міжнародний громадський трибунал» почне засідання, «Парламентская» чомусь не повідомляє.

Огляд підготував Михайло Карпенко, «ОстроВ»

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Світ
16.04.2025
13:57

«Трамп і Зеленський загнали себе в становище заручників». Російські ЗМІ про Україну

«Відносне затишшя з боку західних політиків щодо удару по Сумах також свідчить про зміни в підходах Вашингтона і Брюсселя до тиску на Росію"...
Всі статті