Ми самі мали розвіяти міф про непереможність російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в публікаціях ЗМІ окупованого Донбасу з'явилися нотки поразки. На відміну від бравурних заяв російського диктатора, що "спецоперація йде за планом", кремлівські маріонетки "на землі" почали здогадуватися, що щось не так.

Поразка – це перемога

При цьому місцеві пропагандисти продовжували вдавати, що ситуація на фронті все ж залишає привід для оптимізму. Так, наприклад, створювач терористичного батальйону "Восток" Олександр Ходаковський заявив, що той, "кто занимался спортом, знает, что результат начинается уже за пределом: навык приходит после того, как уже остохорошеет повторять, прирост мышц начинается на запредельных нагрузках, как реакция на стресс, жир начинает сжигаться после получаса аэробных нагрузок, а до этого только выходит вода". Він визнав, що "когда украинские вояки гордятся, что развеяли миф о непобедимости нашей армии - у них есть для этого повод".

Однак, за словами бойовика, "можно выиграть бой, но проиграть сражение, и как бы нам ни хотелось вломить им быстро и навсегда - наша задача выиграть войну, а для этого мы сами должны были развеять миф о нашей непобедимости".

Ходаковський забув про те, що він сам та його колеги ще в лютому-березні голосно заявляли про те, що "Київ візьмуть за три дні". Тепер концепція змінилася. "В который раз повторю: наша игра - вдолгую. Да, сейчас противник удерживает инициативу… И снова скажу: они сами не понимают, что их частные победы - это средство для нашей глобальной Победы", - літературною мовою переказав він вульгарну приказку про те, що коли "нас мають, ми міцнішаємо".

Цю думку він продовжив у наступних публікаціях."Наблюдая развитие событий, невозможно без горечи реагировать на происходящее, но и тут я себе говорю: это нужно принять. Уверен, что высшим силам нужна сильная и живая Россия, и ради этого они попускают нам эту горечь. И принять - это не значит смириться. Принять - это, прежде всего, понять. Принять - это, прежде всего, получить такой стимул исправить, что потом мы эти временные потери будем воспринимать, как благословение", - закликає Ходаковський.

Нам сонця не треба – нас партія гріє

Подібним чином місцеві пропагандисти інтерпретували ситуацію в мирному житті. Місцевим жителям наполегливо доводилася думка, що після фейкового прийняття "ДНР" та "ЛНР" до складу Росії можна сміливо говорити про те, що все найгірше вже позаду.

"Отвлеку вас от военной обстановки в наших регионах. Поговорю об улучшениях, которые уже наступили. Кстати, в Молодой Республике любят говорить: "Будущее уже наступило". Так оно и есть", - наказує радіти якийсь "воєнкор" Макаров.

За його версією, жителі Донбасу, які втратили родичів, роботу та житло, мають бути щасливими від того, "в ДНР создано региональное отделение "Единой России".

"Два дня назад прошло собрание, на котором Денис Пушилин был избран секретарем отделения. Планируют создать целую сеть первичных и местных отделений по ДНР. Главной задачей отделений есть и будет — помощь, защита и благополучие наших людей", - обіцяє він людям надійний партійний дах.

"Также у нас в ДНР совсем скоро начнут работу общественные приемные Медведева", - як бонус повідомляє Макаров.

Безпосередній винуватець всенародної радості, так би мовити, "генеральний секретар ДНР" Денис Пушилін, у свою чергу, пообіцяв кремлівським кураторам, що "Донецкое отделение "Единой России" обеспечит победу партии на выборах местных органов власти в ДНР".

"В 2023 году будет единый день голосования. У нас, как и в других регионах РФ, пройдут выборы на всех уровнях власти. Особое внимание будет уделено работе депутатов местных советов. Я уже говорил, что доверие людей к "ЕР" велико. Наша задача — сделать так, чтобы это доверие воплотилось на выборах. Члены партии "Единая Россия" должны получить большинство мест во всех выборных органах и лидирующее позиции", - зробив він вигляд, що перемога "Єдиної Росії" в умовах фактично однопартійної диктатури ще не визначена.

Ватажок "ДНР" пообіцяв, що "в числе приоритетных задач Донецкого регионального отделения "ЕР" будет поддержка семей, развитие медицины, науки, образования, сферы ЖКХ".

Однак у публікаціях місцевих жителів у соціальних мережах особливої радості від успіхів партійного будівництва не спостерігалося. Найбільше минулого тижня людей хвилювало питання, як вони переживуть цю зиму без повністю знищеної окупаційною владою системи централізованого опалення. У телегам-каналах створювалися спеціальні чати, в яких люди, які замерзали, ділилися своїми бідами і проблемами.

"Текстильщик Кировский район - тепла нет, когда дадут неизвестно"; "Макеевка квартал Гвардейский - нет тепла, очень холодно"; "Кто-то отчитался о начале отопительного сезона? Холод собачий", - подібні повідомлення можна було продовжувати до безкінечності.

Місцева влада, як завжди, спробувала перекласти відповідальність за зрив опалювального сезону на мешканців. Мовляв, все готове, але несвідомі громадяни зливають воду з опалювальних систем і тим самим позбавляють себе тепла.

"Из разных городов поступают сигналы, что местные жители спускают воду из отопительной системы. Насколько надо быть умственно ограниченным, чтобы такое делать? Без отопления может остаться не только дом, но и целый микрорайон, если такие уникумы спустят воду из котельной. Да и замерзнуть видать они не боятся, начнут костры в квартирах палить. Если вы не уважаете стариков, маленьких детей, которые мерзнут в холодных квартирах, то идите жить в поле. Там для таких эгоистичных отбросов самое место", - розпиналися містечкові пропагандисти. Оголошення з подібними звинуваченнями на адресу мешканців навіть розвісили під'їздами замерзаючих багатоповерхівок.

Щоправда, мешканці цих будинків, порушуючи "партійну дисципліну", не захотіли визнавати себе "эгоистичными отбросами" і висловили все, що думають про своїх керівників на місцях.

Огляд підготував Юрій Бовх, "ОстроВ"

Статті

Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Країна
05.09.2024
11:31

Національний кешбек: як це працюватиме

Ініційована президентом В.Зеленським держпрограма "Купуй українське" ("Національний кешбек") стартувала з 2 вересня. "ОстроВ" розповідає про її умови та ризики.
Світ
04.09.2024
11:19

«В перспективі наступного року Москві доведеться домовлятися з Вашингтоном». Російські ЗМІ про Україну

«Виснажені громадяни Незалежної розуміють, що під час швидкого настання холодів їхня енергосистема може не витримати, а Росія масштабними бомбардуваннями здатна знищити всю енергомережу України і тоді настане колапс»
Всі статті