Програма "єВідновлення": українці зможуть відбудувати будинок на власній ділянці

В Україні для громадян вдосконалили програму "єВідновлення". Тепер власники земельних ділянок можуть звести новий будинок на своїй ділянці. Про це повідомляє Telegram-канал "Дія".

Як зазначили у відомстві, алгоритм подання заяви незмінний для будування будинку на власній ділянці такий самий як і раніше:

  • Оновіть "Дію";
  • Відкрийте застосунок та пункт "єВідновлення";
  • Заяви про виплату та вибрати тип компенсації;
  • Пункт - Грошова виплата.

"Далі очікуйте 30 днів, поки комісія органу місцевого самоврядування врахує характеристики зруйнованого будинку та визначить суму компенсації. Виплати будуть нараховані пізніше. Очікуйте, ми обовʼязково повідомимо", - сказано в повідомленні.

Потім необхідно припинити право власності на знищений об’єкт та подати повідомлення про початок будівельних робіт. Тільки після цього можна буде подати заяву про безпосереднє зарахування грошей на картку.

Отримані кошти можна витратити лише на будівельні матеріали чи послуги в компаніях-учасниках програми.

Компенсація надійде двома траншами по 50%. Між ними потрібно буде подати проміжний звіт.

"Якщо ви не єдиний власник знищеного будинку, подавайте одну спільну заяву або декілька окремих. Кожен співвласник отримає індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки" - сказано в повідомленні.

В минулому році в Україні дали старт програмі "єВідновлення". Вона дозволяє отримати до 200 тис. грн компенсації тим, у кого зафіксовано пошкодження житла у зв'язку з обстрілами. Крім того, з літа виплати можуть отримати і власники зруйнованого житла. На даний момент картку для отримання виплат можна відкрити більш ніж у 10 банках України.

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті