На Донеччині за два роки війни російські загарбники зруйнували понад 100 церков, з яких 90% - це храми УПЦ МП

У Донецькій області з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загарбники зруйнували 107 церков, з яких 90% - це храми УПЦ Московського патріархату. Про це на брифінгу 3 травня сказала начальниця управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Вікторія Точена, - повідомляє Укрінформ.

«На сьогодні ми володіємо інформацією про 107 культових споруд, які зруйновані, знищені. Але це не повна цифра, бо ми не в повному обсязі володіємо інформацією з територій, тимчасово окупованих ворогом, і будемо це знати тільки після деокупації. Також у неповному обсязі ми володіємо інформацією про території, де ведуться наразі активні бойові дії, де неможливо оцінити ситуацію в повної мірі», - сказала Точена.

При цьому вона додала, що абсолютна більшість зруйнованих окупантами на Донеччині культових споруд - церкви УПЦ Московського патріархату.

«У нас найбільша кількість, а це 90% - Українська православна церква, як ми її називаємо - Московського патріархату», - зазначила Точена.

Як повідомлялося, станом на початок травня 2024 року, понад 8 тисяч православних церков в Україні залишаються пов'язаними з московським патріархатом.

Статті

Країна
10.11.2024
09:00

"Жахи нашого містечка". Як місцеві жителі окупованого Донбасу поширюють вигадки про звірства України

...Відлуння Бучі постійно переслідує їх… Саме тому кремлівська пропаганда гарячково розкручує тему нібито звірств ЗСУ на теренах Донбасу, які до "визволення" залишалися під контролем української влади.
Країна
09.11.2024
12:17

Підвищення тарифів на комуналку, борги та підготовка до опалювального сезону. Інтерв'ю з експертом у сфері ЖКГ Олегом Попенком

У червні 2024 року українці вже пережили зростання цін на електроенергію (на 64%), а згідно з "інфляційним звітом" Національного банку України, з 2025 року розпочнеться "поступове приведення тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів".
Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Всі статті