Бразилія відмовилася гарантувати путіну, що його не заарештують на саміті G20

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що запросить путіна на зустріч "Великої двадцятки" у 2024 році, але не гарантує, що російського президента там не заарештують. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на видання G1.

"Поїде Путін чи ні, його запросять [на G20 до Бразилії]. Це його справа, він має враховувати наслідки. Це не мені вирішувати", - сказав Лула да Сілва, додавши, що рішення про те, заарештовувати путіна чи ні, ухвалюватиме суд, а не сам Сілва як президент республіки.

У повідомленні нагадується, що у вересні 2023 року Лула да Сілва спочатку пообіцяв, що путіна не заарештують у разі його візиту до країни, але вже наступного дня відмовився від своїх слів, сказавши журналістам, що не йому вирішувати, чи заарештовувати російського президента: "Якщо Путін захоче долучитися [до саміту], це вирішуватиме судова система, а не мій уряд".

Як відомо, у березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна, а також омбудсменки РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у депортації дітей з окупованих територій України до РФ. Після цього путін не поїхав на саміт БРІКС у ПАР, яка, як і Бразилія, ратифікувала Римський статут, а отже, має виконувати рішення МКС.

Статті

Донецьк Країна
14.05.2024
22:04

Неприродна смерть і штучне життя органів влади окупованих громад

“Припинення Донецької обласної ради у зв’язку з утворенням обласної військової адміністрації чинним законодавством не передбачено”.
Світ
14.05.2024
08:55

«Прямого штурму Харкова, судячи з усього, не передбачено». Російські ЗМІ про Україну

По-перше, гроші крадуться, це не секрет. По-друге, зведенням споруд займаються або інженерні війська, яких уже практично не залишилося, або приватні організації. Останні часто пов'язані з міськими адміністраціями прифронтових регіонів, і там знову є...
Світ
13.05.2024
12:08

Відставки Шойгу та Патрушева: що це означає для росії та України

Тобто зараз ми бачимо ослаблення блоку силовиків взагалі, а не тільки МО Росії. Війна зробила їх надто впливовими, а отже, небезпечними. Сюди ж вписується і відставка Патрушева з посади секретаря Радбезу – це вже удар по спецслужбістському блоку,...
Всі статті