У Туреччині опрацювали більше половини голосів, лідирує Ердоган, але Киличдароглу не згоден

У турецьких та міжнародних медіа почали з'являтися ранні результати підрахунку голосів, з яких випливає, що в окремих регіонах Туреччини впевнено лідирує чинний президент Реджеп Тайіп Ердоган. Про це повідомляє ЛІГА

Так, за даними Al Jazeera, у провінціях Хатай та Газантеп за нього проголосували відповідно 57% та 60% виборців

Однак у міру обробки бюлетенів перемога Ердогана виглядає все менш упевненою – після обробки приблизно 54% бюлетенів, його результат становить 51,8%, а результат його основного опонента Кемаля Киличдароглу – 42,4%. Третій кандидат Сінан Оган набирає поки що 5.3% голосів.

У тому випадку, якщо Ердоган отримає менше ніж 50% голосів, на 28 травня буде призначено другий тур виборів, до якого вийдуть він і Киличдароглу.

За попередніми даними, явка виборців на цих виборах становила рекордні 93,6%.

Проте лідер опозиції Туреччини Кемаль Киличдароглу заявив, що він лідирує на президентських виборах, попри те, що державні ЗМІ оголосили чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана лідером за ранніми результатами. Про це повідомляє Reuters.

"Ми лідируємо", - заявив Киличдароглу.

Посилаючись на маніпуляції з ранніми результатами на попередніх виборах, мер Стамбула Екрем Імамоглу заявив по телебаченню, що ніхто не повинен прислухатися до ранніх результатів, переданих державним агентством "Анадолу".

"Ми можемо сказати це з упевненістю. Киличдароглу буде оголошено 13-м президентом нашої країни сьогодні", - заявив Імамоглу.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Луганськ
09.05.2025
12:36

Щоденник матері 18-річного добровольця: «Мене заселили»

Отримала це повідомлення в кав’ярні біля рекрутингового центру через 40 хвилин після того, як ми розсталися біля його воріт. Отримала – й почала ридати над телефоном, як над покійником, бо до останнього була манесенька така надійка, що його...
Країна
08.05.2025
09:00

Економічне бронювання: тема закрита?

Останні місяці тема економічного бронювання майже зійшла нанівець. Якщо минулого року народні депутати, члени уряду та навіть президент обговорювали можливі параметри та деталі, то сьогодні ця тема майже не підіймається.
Світ
07.05.2025
09:52

«Після демаршу Зеленського у нас розв'язані руки». Російські ЗМІ про Україну

...Необхідно шукати приховані місця в районі Москви і Підмосков'я, де можуть бути схрони або осередки, де ці безпілотники збираються і потім атакують регіони Росії. Десь точно має бути таємний пункт управління.
Всі статті