До шкіл у Польщі пішло вдвічі менше нових учнів з України, ніж прогнозувалося

У новому навчальному році близько 40 тисяч нових учнів з України почали відвідувати польські школи. Це вдвічі менше, ніж прогнозувало Міністерство освіти Польщі, - пише портал для українців у Польщі.

Попри те, що від 1 вересня 2024 року українські діти мають шкільний обов’язок у Польщі, у вересні польські школи почали відвідувати близько 40 тисяч нових учнів з України, а не 80, як раніше прогнозувало Міністерство освіти.

Наразі єдиним випадком, коли українські учні можуть продовжити навчання онлайн у своїй українській школі є відвідування випускного класу та складання НМТ, а не польської матури. У всіх інших випадках українські діти зобов’язані відвідувати польську школу. До шкільного обов’язку, зокрема, прив’язані виплати фінансових допомог «Родина 800+» та «Добрий старт». Також за ігнорування цього обов’язку передбачені штрафні санкції. 

Речник Міністерства освіти Пьотр Острембський в інтерв’ю з Poskie Radio повідомив, що ці дані ще не є остаточними, але до польських шкіл долучилося значно менше учнів, ніж очікувалося.

«Наразі ми можемо говорити про близько 40 тисяч учнів з України. Це число, звісно, стосується всіх 16 воєводств, але на кожне з них випадає невелика кількість учнів. Тож школи не мають проблем з прийняттям учнів з України», – додав він. 

Як прокоментував експерт з питань освіти Центру громадянської освіти Єнджей Вітковський, наразі є дві версії, чому польські школи відвідує менша кількість учнів з України, ніж очікувалося: «Або дітей з України у Польщі значно менше, ніж ми думаємо, або частина тих дітей, котрі в Польщі, попри шкільний обов’язок, який розповсюджується на них з 1 вересня, надалі не долучилися до польської освітньої системи», – зазначив він в інтерв’ю з Polskie Radio. 

Видання Oko.Press повідомило, що частина батьків має складнощі з записом дітей до польських шкіл.

«В українських групах в соціальних мережах батьки описують ситуації, коли з’являються непорозуміння в школах, до яких вони хочуть записати дітей. Наприклад, у школах нема місця або дітям пропонували долучитися до класу, який на два роки молодший ніж той, до якого повинна піти дитина. В одній з груп батько підлітка написав, що дитина закінчила 8 клас в Україні й до польської школи його не беруть, а в ліцеї нема місця», – йдеться у статті. 

Станом на 1 липня 2024 року за даними Міністерства національної освіти Польщі у польських початкових та середніх школах навчалося 147 755 учнів-біженців з України. Ще 30 610 дітей відвідували дитячі садки та пункти дошкільної підготовки. Загалом у польських закладах дошкільної, початкової та середньої освіти навчається 178 365 українців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.04.2025
19:12

Чужі тут ходять: дуже тимчасовий «уряд». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня авторів публікацій у місцевих Телеграм-каналах та інших пабліках потягнуло на філософію. Зрадники розумними словами намагалися довести, що Батьківщину вони не зраджували, що вона завжди була їм чужою. Важко повірити, що ці люди до...
Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Всі статті