У СБУ повідомили, що переговорну групу з обміну полоненими з РФ буде розширено

Переговорна група, яка від імені Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими займалася підготовкою обмінів, розширюється, зокрема, до неї входитимуть представники Служби безпеки України, Головного управління розвідки Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби зовнішньої розвідки та омбудсмена. Про це заявив голова СБУ Василь Малюк на брифінгу 15 серпня, повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"Я впевнений, що саме такий варіант дасть змогу об'єднати наші зусилля і більш ефективно боротися за кожного захисника України, щоб повертати їх додому. Саме синергія та поєднання наших зусиль якнайшвидше дасть відповідні плоди", - переконаний Малюк.

Очільник СБУ наголосив, що це стосується організації обмінів не лише щодо військовослужбовців, а й цивільних осіб, зокрема тих, кого Росія незаконно утримує ще з 2014 року.

Малюк підтвердив, що під час жорстоких боїв у Курській області Росії спецпризначенці ЦСО "А" СБУ взяли в полон понад сотню військовослужбовців Росії, серед яких є офіцери та представники підрозділу "Ахмат".

"Учора нами було проведено філігранну операцію, внаслідок якої 102 росіянина потрапили в полон. Ми в майбутньому вже думаємо про те, як максимально ефективно скористатися цим, щоб повернути наших захисників додому", - зазначив голова СБУ.

Водночас, він наголосив, що наразі з полоненими росіянами працюють військова контррозвідка та слідчі СБУ. Зокрема, щоб задокументувати воєнні злочини, вчинені на війні в Україні. А вже після того, як полонені нададуть вичерпні свідчення і з ними будуть проведені усі передбачені законом процедури з боку ГУР та СБУ, українська сторона зможе вести переговори щодо їхнього обміну з РФ.

Як повідомлялося, ЗСУ взяли в полон близько двох тисяч російських військових у Курській області 

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті