Українські парламентарії збільшили зарплати своїм помічникам на 50 відсотків

Депутати Верховної Ради збільшили зарплати своїм помічникам, підтримавши проєкт Постанови №11384 Про внесення зміни до Постанови Верховної Ради України "Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України" щодо оплати праці помічників-консультантів народних депутатів України 16 липня.

"Відповідно до Закону України "Про статус народного депутата України" народний депутат може мати до 31 помічника-консультанта, водночас фонд оплати праці на всіх помічників-консультантів, які працюють за строковим трудовим договором становить 88,4 тис. грн на місяць у 2024 році. Це призводить до втрати стійкості системи супроводу законотворчого процесу та ускладнює утримання фахового персоналу народними депутатами України. Відповідно до вищезазначеного, з метою забезпечення належного посилення матеріальних стимулів ефективності помічників-консультантів та утримання фахового персоналу народними депутатами України вноситься цей проєкт Постанови Верховної Ради України", - сказано в пояснювальній записці.

У пояснювальній записці також  підкреслюється що "пропозиції, викладені у проєкті Постанови Верховної Ради України незмінюють загальне фінансування Верховної Ради України у 2024 році та не потребуватимуть збільшення бюджетних асигнувань, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік".

Як повідомив народний депутат України Ярослав Железняк у Телеграм, за проєкт постанови №11384 в цілому проголосували 264 депутатів (за мінімально необхідних 226).

Згідно з прийнятими поправками, депутату ВР на помічників тепер виділятиметься 132,6 тисячі замість 88,4 тисячі. На цю суму народний депутат може найняти від одного до чотирьох помічників.

Раніше повідомлялось, що Зеленський ініціював законопроєкт щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Луганськ
26.03.2025
15:58

Головне – не порівнювати! Луганський щоденник

Це повний розрив для всіх тут. Як їм дозволили повернутись? Адже це навіть не про них, а про нас. Як нам працювати з ними і вдавати, що все нормально.
Всі статті