Україна потребує імпорту електроенергії до кінця опалювального сезону – Зеленський

Україна потребує імпорту електроенергії з Євросоюзу до кінця опалювального сезону. Про це 13 грудня під час виступу на міжнародній конференції щодо допомоги нашій країні заявив Володимир Зеленський.

"Як мінімум до завершення цього опалювального сезону ми потребуємо аварійної підтримки з боку європейської енергосистеми, тобто постачання електрики з країн Євросоюзу до України обсягом до 2 ГВт", - заявив глава держави.

Для організації цих постачань необхідно рішення європейської мережі операторів систем передачі електрики збільшити імпортну потужність. Загальна вартість постачання електрики може досягти 800 мільйонів євро в поточних цінах.

"Це суттєво, але значно менше, ніж може коштувати нам усім блекаут в Україні", - додав Зеленський.

Крім цього, Україна відчайдушно потребує трансформаторів, обладнання для відновлення високовольтних мереж, а також газотурбінних та газопоршневих енергоблоків.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Шмигаль заявив, що в Україні пошкоджено всі теплові та гідроелектростанції.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті