Країни БРІКС відмовилися йти за путінським сценарієм проти Заходу та долара - ЗМІ

Ідея президента РФ Путіна перетворити союз БРІКС на антизахідну коаліцію, яка б похитнула «світовий порядок» та гегемонію долара, не зустріла ентузіазму у ключових країн-членів блоку. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на агентство Bloomberg.

Нагадаємо, що до союзу БРІКС входять Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР, Іран, Єгипет, Ефіопія та Об'єднані Арабські Емірати.

Зазначається, що індійські чиновники, знайомі з питанням, розповіли Bloomberg, що Індія не бажає допускати перетворення БРІКС на «антиамериканську» організацію, де домінували б Росія та Китай.

Саме тому, за словами співрозмовників агентства, Нью-Делі виступає проти подальшого розширення БРІКС, куди минулого року вступили шість нових країн і попросилися ще десятки, включаючи світових ізгоїв, таких як М'янма чи Афганістан.

Позицію Індії поділяють Бразилія та ПАР, розповіли Bloomberg чиновники цих країн.

Об'єднані Арабські Емірати, які вступили до БРІКС за підсумками саміту-2023, також «повністю відкидають» спроби подати членство в блоці як знак того, що Глобальний Південь перебуває в опозиції до Заходу, повідомило джерело Bloomberg. ОАЕ має дуже добрі відносини із західними країнами, включаючи США, підкреслив інший чиновник країни.

Як повідомлялося, Казахстан не хоче приєднуватись до БРІКС.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті