Після повномасштабного вторгнення РФ використання української мови в соцмережі Х зросло на 87%

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в українському сегменті соцмережі X почала значно переважати українська мова. Про це йдеться у дослідженні вчених з Університету імені Людвіга Максиміліана у Мюнхені, Мюнхенського технічного університету та Університету Бата у Великій Британії, опублікованому в науковому журналі Communications Psychology,  - пише Укрінформ.

Вчені проаналізували 4 453 341 допис у соцмережі Х із геотегами від 62 712 українських користувачів до та під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну – в період з січня 2020 року по жовтень 2022 року.

Зазначається, що ще до початку війни вчені спостерігали постійний перехід від російської мови до української, який різко прискорився з початком повномасштабного вторгнення РФ.

«Примітно, що наш аналіз показує, що після російського вторгнення більше половини користувачів Твіттера (соцмережа Х – ред.), які робили дописи російською мовою, перейшли на українську», - йдеться у дослідженні.

За словами дослідників, мови можуть бути причиною конфлікту, і вони часто включені у визначення культурної та етнічної ідентичності та є основою для будівництва нації і політичних змін.

Науковці зазначають, що збільшення використання української мови в соцмережах в Україні існувало вже після Євромайдану та російської анексії Криму у 2014 році, однак саме після початку повномасштабного вторгнення стався різкий перехід.

В ході дослідження науковці з’ясували, що середня інтенсивність твітів російською від 2020 року лишалася практично незмінною аж до листопада 2021 року. З цього моменту і по жовтень 2022 року спостерігалося зниження використання цієї мови на 21%. Для англійської мови — навпаки — після листопада 2021 року спостерігалося різке зростання на 107%.

Що стосується української мови, то йдеться більше про довгострокове зростання приблизно на 43% до початку повномасштабної агресії РФ. Воно трохи призупинилося незадовго до 22 лютого 2022-го, але значно прискорилося після — аж на 87%.

Такі тенденції свідчать про зміни в практиці спілкування українців в умовах повномасштабного вторгнення, йдеться у публікації.

Зазначається, що українським сегментом соцмережі Х користуються люди віком 18–29 років (13%), 30–39 років (8%), 40–49 (7%), 50+ (1%).

Науковці наголосили, що в ході дослідження не збирали і не визначали демографічні дані користувачів, такі як вік, стать, гендер або раса, а також — відповідно до вимог етичної комісії — не отримували інформованої згоди від користувачів соцмережі Х.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Луганськ
26.03.2025
15:58

Головне – не порівнювати! Луганський щоденник

Це повний розрив для всіх тут. Як їм дозволили повернутись? Адже це навіть не про них, а про нас. Як нам працювати з ними і вдавати, що все нормально.
Всі статті