Від Анапи до Сочі: після розливу мазуту з російських танкерів у Чорному морі загинули 20 дельфінів, запроваджено режим НС

У росії губернатор Краснодарського краю оголосив у регіоні режим надзвичайної ситуації (НС) через розлив мазуту у Керчінській протоці, - повідомляє The Moscow Times 25 грудня.

За його словами, рішення ухвалене, оскільки викид нафтопродуктів після аварії двох танкерів у Керченській протоці «затягнувся і не припиняється».

«Спочатку, за розрахунками вчених та фахівців, основна маса мазуту мала залишитися на дні Чорного моря, що дозволило б його зібрати у воді. Але погода диктує свої умови, повітря прогрівається та нафтопродукти піднімаються нагору. У результаті їх виносить на наші пляжі», - уточнив Кондратьєв, зазначивши, що ситуація залишається напруженою.

До цього режим НС діяв лише в Анапі та Темрюкському районі Кубані.

Танкери «Волгонефть-239» і «Волгонефть-212», що перевозили 9,2 тис. тонн мазуту, зазнали аварії під час шторму 15 грудня. У результаті нафтопродукти випливли в море, заполонивши узбережжя Краснодарського краю від Анапи до Сочі.

Загинули понад 200 птахів і близько 20 дельфінів.

З 17 по 23 грудня аварійні бригади та волонтери зібрали 21 тис. тонн забрудненого ґрунту. Глава мінприроди росії Олексій Козлов зазначив, що це може бути лише десятою частиною від загального обсягу, який потрібно вивезти. Протяжність берегової смуги з мазутом становить 54 км. У роботах з її очищення беруть участь понад 10 тис. осіб.

За прогнозами РАН, наслідки розливу мазуту в Чорному морі будуть відчуватися щонайменше один курортний сезон. Науковий керівник Інституту водних проблем РАН Віктор Данилов-Данільян зазначив, що забруднено щонайменше 200 тис. тонн ґрунту.

"Мазут залишається ще в морі і в досить великих кількостях, він і далі викидатиметься на очищений берег, його потрібно буде чистити по другому, третьому разу", - попередив він, додавши, що такими пляжами користуватися не можна.

За оцінками члена науково-експертної ради Всеросійського товариства охорони природи Сергія Остаха, на утилізацію забруднення потрібно понад три роки.

Як повідомлялося, російські танкери несуть повномасштабну загрозу з погляду фінансування війни та з точки зору шкоди для природи, проте Путін нічого не робить з наслідками катастрофи танкерів – мазутом у Чорному морі, – заявив президент України Володимир Зеленський.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Країна
08.04.2025
11:08

Новий механізм виплат пенсій українцям на окупованих територіях та ВПО: менше дискримінаційних норм

Тепер пенсіонери, незалежно від дати переміщення, мають однакові умови для отримання пенсійних виплат. Вони можуть вибирати банк для отримання пенсії з 46 доступних установ, а також отримувати виплати через "Укрпошту".
Всі статті