Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив попереднє рішення щодо юрисдикції у справі України проти РФ про спотворення поняття геноциду

Суд ООН схвалив попереднє рішення про юрисдикцію в справі України проти росії про спотворення поняття геноциду, постановивши, що цю справу "можна розглядати далі по суті", 2 лютого. Про це з посиланням на власну кореспондентку повідомляє "Радіо Свобода".

"Суд "погодився вивчити питання і щодо дій України щодо російськомовного населення і визначити, чи мав місце геноцид". Однак він "відкинув прохання Києва визнати, що Росія використала Конвенцію про геноцид як привід для вторгнення", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Міжнародний суд ООН "лише частково" визнав свою юрисдикцію у справі України проти РФ щодо "геноциду". 

Зокрема, суд визнав, що він має юрисдикцію для запиту України "винести рішення та заявити, що немає достовірних доказів того, що Росія несе відповідальність за вчинення геноциду з порушенням Конвенції про геноцид у Донецькій та Луганській областях України".

Проте, у частині, де суд мав би розглянути і оцінити дії Росії, зокрема "повномасштабне вторгнення під приводом порятунку російськомовного населення на сході України від геноциду", суд відмовився вивчати, посилаючись на "невідповідність" такого запиту конвенції.

Також суд відмовився винести рішення та заявити, що визнання росією начебто "незалежності" так званих "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" 21 лютого 2022 року порушує Конвенцію про геноцид.

Водночас, наказ про тимчасові заходи, ухвалений судом у березні 2016 року, залишається чинним - "Росія має негайно призупинити всі військові дії в Україні та зупинити будь-які військові чи нерегулярні збройні формування під її контролем чи впливом".

Раніше повідомлялось, що Міжнародний суд ООН визнав, що РФ у 2014 році порушила антитерористичний договір організації на сході України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Луганськ
26.03.2025
15:58

Головне – не порівнювати! Луганський щоденник

Це повний розрив для всіх тут. Як їм дозволили повернутись? Адже це навіть не про них, а про нас. Як нам працювати з ними і вдавати, що все нормально.
Світ
25.03.2025
19:24

“Україна стикається з дилемою за дилемою”. Огляд західних медіа

Хоча президент Росії Владімір Путін стверджує, що окуповані території є частиною Росії, електронна система відстеження ув'язнених, створена Москвою, там не працює. Цивільні можуть роками нудитися у в'язниці без пред'явлених обвинувачень, без доступу...
Всі статті