О. Синютка: Проходить дуже жорстка боротьба між містами за проведення ЄВРО

Олег Синютка  працював заступником міського голови З.Шкутяка в 2002-2006 рр. Після поразки на виборах мера Івано-Франківська в 2006 році, на яких О.Ситнютка виступав єдиним кандидатом від блоку «Наша Україна», він був запрошений на посаду заступника міського голови Львова. З середини 2007 року обіймає посаду вже першого заступника львівського мера.

- Олег Михайлович, Вам у Львові краще працюється ніж в Івано-Франківську?

- Івано-Франківськ і Львів - це зовсім різні міста. Не можна сказати, що одне місто – добре, а інше – погане, вони просто різні.

- А як львів’яни сприймають вас?

- Думаю, що ті люди, до яких я дуже вимогливий і можливо навіть жорсткий – сприймають не дуже добре. Тим кому я допоміг якось в житті – сприймають добре. А загалом Львів мені повірив і сприйняв мене. Це великий вияв довіри. Адже приїхала чужа людина, з іншого міста. Сьогодні в мене добрі стосунки з багатьма людьми в міській раді, я стараюсь робити якнайбільше і якнайкраще, віддавати добром тим людям, які мені повірили. Крім того, я би дуже хотів подякувати депутатам Львівської міської ради, тому що вони, по-перше, мені дали карт-бланш, по-друге надали мені кредит довіри. Тому я стараюся мати рівні стосунки з усіма фракціями. А в першу чергу - з фракцією «Нашої України».

- А які ще є фракції у Львівській міській раді і хто має більшість?

- Більшість має фракція «НУ», друга за чисельністю – БЮТ, є також фракції партій «ПОРА», «Свобода», партії «Реформи і порядок»,УНП. Загалом ситуація дуже добра, бо немає лівих партій, фактично всі рішення приймаються майже одностайно.

- Але є й ті що критикують міськвиконком? 

- Це ж нормально. Кожен має право висловлювати свою думку, кожен має право дискутувати, обговорювати, сперечатися і дуже часто в результаті дискусії народжується рішення, яке підтримується всіма. Якщо б депутати львівської міської ради були проти виконкому - не був би прийнятий бюджет. А так бюджет на 2009 рік затверджено більшістю. І це добре.

- Будучи на такій важливій посаді у Львові ви одночасно являєтесь депутатом Івано-франківської обласної ради?

- Так. Я не складав повноважень і стараюсь відвідувати переважну більшість сесійних засідань.

- Ви були одним з основних кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська в 2006 році, до цього працювали в міськвиконкомі. У зв’язку з цим, як Ви оцінюєте роботу нинішнього міського голови В. Анушкевичуса?

- По-перше, критикувати завжди легше. По-друге, дуже важливо, що ті проекти, які нам вдалося напрацювати, не загублені – це позитив. Це проект компанії італійської торгової марки «АРДО», компанії «Мерлоні» по будівництву заводу побутової техніки, техніка випускається, завод працює. Це проект німецько-американської компанії «Тайко-електронікс» по виробництву кабельної продукції. Компанія працює, запущено в дію 1-ий корпус, працюють робітники. Реалізується також проект німецької компанії «Делфі» на виробничому об’єднанні «Карпати», випускається продукція.

- Україна виграла право на проведення ЕВРО 2012 до кризи. Зараз ситуація інша, чи впорається Львів?

- Звичайно, ситуація зараз є дещо іншою, тому що є світова економічна криза, гальмування інвесторів стосовно їх фінансових ресурсів і, звичайно, є певна недовіра до України сьогодні. Проте, ЄВРО 2012 є дуже вагомим стимулом для розвитку міста, для розвитку інфраструктури.

- Що з будівництвом стадіону у Львові?

- Судячи з того, що «доброзичливці» поводять себе дуже тихенько, ситуація є нормальною і роботи на будівельному майданчику говорять самі про себе: стадіон виходить з зеніту (завершено роботи по фундаменту), починають будуватись колони. Тобто ті графіки, які ми погодили з УЄФА, сьогодні дотримуються на 100%.

- «Доброзичливці» - це хто, опозиція?

- Ні. В Україні проходить дуже жорстка боротьба між містами за проведення ЄВРО, тому що кандидатів є 6: 4 – основних міста і 2 – запасних. Тому кожен старається випередити один одного. Львів був в не найкращих стартових умовах, хоча сьогодні наше місто є основним містом і було дуже багато людей з-поза меж Львова, які хотіли довести, що Львів є неспроможним. А Львів має давні футбольні традиції, Львів – це вираз цілої епохи в українському футболі.

- Я знаю, що депутати міської ради нарікають на те, що ви будуєте стадіон за гроші міста.

- Так. Ми сьогодні проводимо всі роботи за кошти міста і я думаю, що це абсолютно правильно, тому що, якщо би ми почали робити це за кошти інвесторів, то в сьогоднішній ситуації не переконаний на 100%, що інвестор зміг би підтвердити свої зобовязання. Це з одного боку. З іншого – інвестиційна привабливість території навколо стадіону від моменту, коли йшли дискусії і до сьогоднішнього моменту, коли стадіон почав виростати з землі – зовсім інші. І інтерес зовсім інший. Чимало фірм з поза меж України сьогодні інтенсивно пропрацьовують плани інвестування в цю територію.

- Отже, можливості для інвестицій таки будуть?

- Так.

- На якому етапі?

- Важливо вгадати піковий момент. Тобто не можна надто довго затягувати, бо ми повинні завершити роботи до 2012 р. Але з іншого боку - і спішити не варто. Сьогодні будувати буде значно дешевше, ніж буде завтра. Ми бачимо, як тільки звились крани над ділянкою під будівництво стадіону – цікавість до будівництва виросла. Як тільки завершаться роботи по дорозі, яка прокладатиметься від Обїзної до Стрийської – інтерес виросте ще більше.

- Кажуть, що Івано-Франківськ також якось буде задіяний до проведення ЄВРО -2012?

- Я би дуже акуратно відносився до таких речей, тому що треба знати вимоги УЄФА, знати реальні можливості. Безперечно, чим більше міст буде задіяно до підготовки до ЄВРО – це буде плюс для України і для Львова. Сьогодні відомо, що Івано-Франківський аеропорт розглядається як запасний аеропорт для міста Львова. І це поки що все.

- Журналісти та аналітики твердять, що рейтинг Львівського міського голови А.Садового стрімко падає.

- Я вам скажу як є насправді. І не тому, що працюю в команді Садового і однозначно буду підтримувати Садового, а тому, що стараюсь реально подивитись на ситуацію.В першу чергу - через те, що він старається максимально для міської громади. Стосовно його рейтингу, то Садовий стільки не популярних речей провів в 2008 році - вони повинні би були взагалі обвалити його рейтинг. Тим не менше люди його зрозуміли. Тобто ми пішли на дуже не популярні речі, які пов’язані із стовідсотковим відшкодуванням тарифів. Сьогодні, коли інші міста мають відключення за газ, не розраховуються, Львів є в першій трійці обласних центрів, які розраховуються вчасно. Ми зробили в 2008 р. надзвичайно багато непопулярних речей, тих речей, які всі бояться робити в державі: ми сказали скільки що коштує, ми повиганяли і повикреслювали всі мертві душі, які за когось брали гроші, а рахувались на комунальних підприємцях і багато-багато інших речей. Будь-яка така справа повинна би обвалювати рейтинг, тому що нікому це не подобається. Але львів’яни таки зрозуміли і підтримують Садового. І такі речі, як освітлення міста, ремонт доріг, збільшення графіку водопостачання, теплопостачання міста дають відповідь на питання - що зроблено.

- Львів’яни сьогодні дуже нарікають на стан міських доріг.

- Минулого року ми зробили дуже багато доріг, при чому не просто ямки засипали, а відремонтували магістральні: вул. Володимира Великого, Тракт Глинянський, Наукову, площу Торгову. Більше 300 вулиць відремонтували минулого року у Львові. На що було витрачено близько 120 млн. грн. Це дуже багато. Якщо б не ці ремонтні роботи, то, думаю, цього року доріг у Львові просто б не було, тому що львівський клімат є на порядок гірший скажімо від того ж Івано-Франківського.

- Тобто?

- Тут частіше падає сніг, більший цикл розмерзання-замерзання, вологість вища, більша кількість опадів. Коли вже у Франківську тепло і сухо, то у Львові падає сніг. Але до честі наших дорожніх організацій, практично 90% тих робіт, які вони виконали, вони протрималися всю зиму. Сьогодні ми приступили до двох вулиць, які капітально ремонтуємо, тобто, з відновленням комунікацій, основи верхнього покриття. Інші змушені просто залатувати, тому що ми не можемо робити 2-3 чи 10 вулиць, а інші лишати в такому ж стані, в якому вони є. Ми робимо декілька вулиць фундаментально, так, що до них не треба вже буде більше вертатися.

- А що з водопостачанням, адже у Львові завжди були проблеми з подачею води?

- Минулого року в нас залишився тільки мікрорайон Пасічна, який перейшов з 6-годинного графіку на 12-годинний, всі інші райони міста мають 18-24 годинний цикл подачі води. Цього року, думаю, що ми повинні поставити крапку і забезпечити Львів водою.

- Виглядає як добрий доробок для передвиборчої кампанії. До речі, коли ж все-таки відбудуться вибори міських голів?

- Думаю, що вибори міських голів відбудуться через рік, як і передбачено законодавством.

- Ви будете балотуватися на наступних виборах міського голови?

- Ніколи не кажи ніколи. Одно можу сказати певно - я на 101% знаю, що я ніколи не вийду балотуватися на міського голову Львова.

- А Івано-Франківська?

- Поживемо, побачимо.

Розмову вів Андрій Мева, «ОстроВ»

Статьи

Луганск Страна
31.12.2024
09:00

«В Украине такого нет». Луганский дневник

Там делают всё: СНИЛСы (страховой номер индивидуального личного счета – ред.), Росреестр, ОМС (обязательное медицинское страхование – ред.)… Если вы не в теме – вам не понять этого. Это очень удобно.
Страна
30.12.2024
12:00

Алексей Гетьман: Если начнется переговорный процесс, приостановление боевых действий может быть. Но оно не будет долговременным

Продвижение россиян в Курахово стало не таким динамичным, но оно все еще продолжается, и бои там происходят. Хватает ли у россиян сил и средств? На данный момент да, у них есть достаточное количество ресурсов.
Донбасс
29.12.2024
18:20

Владельцев разрушенного жилья обещают поставить в квартирную очередь, но можно купить квартиру по 100 тысяч за квадратный метр. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе главарь "ДНР" Денис Пушилин раздавал "новогодние подарки" в виде пустых и не конкретных обещаний, а "прокуратура ЛНР", напротив, весьма убедительно признавалась, что на оккупированной Луганщине учителям и коммунальщикам регулярно...
Все статьи