Як захистити свій смартфон від зламу

Персональні дані на сьогодні є одними із найцінніших ресурсів. Саме тому на особисту інформацію полюють хакери та кіберзлочинці. Чим може обернутися для людини втрата таких даних? Насамперед мова йде про фінансові втрати, адже стороння особа, яка отримала доступ до банківських рахунків, може скористатися коштами або ж незаконно отримати кредит. Також деяка особиста інформація може негативно вплинути на соціальну, політичну чи професійну діяльність. Тому всім без виключення потрібно знати основні способи захисту конференційної інформації. Навіть якщо вважаєте, що не можете зацікавити різного роду зловмисників. Насправді ж, аферисти полюють буквально на всіх. Особливо з огляду на те, що вартість телефонів в Україні є доступною для всіх категорій населення, «під прицілом» кожен із нас.

Поради, які допоможуть захистити найцінніше

Дотримуйтесь таких рекомендацій:

  1. Користуйтеся ліцензованим антивірусним програмним забезпеченням, яке буде надійно захищати від програм, що можуть зчитувати, копіювати та передавати третім особам особисті дані зі смартфона.
  2. Не нехтуйте установкою пароля. Навіть якщо не часто перебуваєте в оточенні сторонніх людей. Гаджет можна втратити чи забути, вийшовши на пару хвилин до найближчого магазину. Надійний пароль складається із цифр та літер та містить щонайменше 8 символів.
  3. Встановлюйте всі важливі оновлення на свій телефон. Зазвичай більшість оновлень стосуються не тільки покращення продуктивності операційної системи, але й покращують систему захисту. Таким чином смартфон стає менш вразливим до різного шкідливого контенту.
  4. За необхідності відправляти особисті дані через інтернет, користуйтеся VPN. А після того, як адресат отримав потрібну інформацію, видаліть ту, що може нести потенційну небезпеку.
  5. Звертайте увагу на виробників програмного забезпечення, яке плануєте встановити. Не завантажуйте ігри та застосунки з невідомих сайтів, краще встановлювати програми з надійних джерел.

Додатково спеціалісти з кібербезпеки рекомендують користуватися функцією шифрування даних. Вона робить інформацію, що зберігається в смартфоні, недоступною для сторонніх осіб. Виходячи з дому, варто вимкнути на телефоні Wi-Fi та блютуз, щоб уникнути випадкового підключення до мереж, які можуть бути потенційно небезпечними.

Статті

Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Всі статті