Віртуальний хостинг проти віртуального серверу, що краще?

Для початку розберемось в термінології. Під віртуальним хостингом зазвичай розуміють послугу провайдера, при якій клієнту видаються доступи до панелі керування послугою хостингу сайту. В випадку з віртуальним хостингом на один фізичний сервер встановлюється усе необхідне програмне забезпечення, певна версія Операційної системи, а також панель керування. В такому випадку усі клієнти віртуального хостингу працюють з одного фізичного серверу. 

Що стосовно віртуальних серверів? З самої назви стає зрозуміло, що у випадку VPS - це віртуальний аналог(образ), що імітує роботу фізичного серверу. В такому разі один фізичний сервер за допомогою систем віртуалізації спочатку “нарізається” на дрібніші віртуальні сервера, кожен з яких імітує роботу виділеного серверу, тобто зверху уже встановлюється ОС, панель керування та потрібне ПО. 

Як бачимо, якоюсь мірою віртуальний сервер не конкурент віртуальному хостингу, радше інша за принципом послуга. Проте часто ви можете зустріти твердження що все ж ВПС ВДС сервера, потужніші, кращі за віртуальний хостинг. 

Візьмемо до прикладу порівняння тариф VPS сервера 10 Гб диску, 1 Гб Озу та 1 ядро серверного процессора та тарифи віртуального хостингу ідентичних параметрів. То ж, зважаючи на виділені ресурси, чи буде сайт на такому ВДС працювати швидше?

Скоріш за все ні і ось чому. 

Справа в тому, що встановлення ОС, серверу баз даних, поштового серверу і панелі керування споживатиме ресурси кожного такого VDS серверу. В такому разі з вказаних параметрів залишиться, в кращому випадку, 50% ресурсів. Фактично для роботи сайту можливо буде виділити навіть менше серверних ресурсів ніж на віртуальному хостингу. 

Отже коли купівля віртуального хостингу краще рішення? 

Коли у вас 1 стандартний сайт на відомій СMS (Wordpress, Joomla), без додаткового важкого функціоналу, що потребує великої кількості серверних рішень. Коли Ваш сайт використовує лише стандартні версії ПО та мов програмування, а також в тих випадках, коли навантаження не постійне, і сильно варіюється протягом дня. В такому разі більш економічно вигідно орендувати саме віртуальний хостинг. Це максимально стандартизоване рішення для Вас.

Коли варто купувати віртуальний сервер?

  • для проєктів на Python(Django), Ruby, NodeJs та інших
  • коли версія ядра ОС має значення
  • коли є потреба розгорнути унікальне і програмне забезпечення 
  • коли вам потрібні SSH доступи та повний контроль над сервером.

А головне пам’ятайте, що вказані послуги не конкурують, вони доповнюють, персоналізують вашу послугу, дають вам більше можливостей і перспектив.

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті