Від Києва до Храму Гробу Господнього: духовна подорож Сергія Цюпка

Нещодавно вийшла стаття присвячена бізнесмену, фундатору Музею сучасного мистецтва України та меценату Сергію Вікторовичу Цюпку https://news.obozrevatel.com/ukr/society/ukrainets-sergij-tsyupko-nagorodzhenij-dvoma-najvischimi-nagorodami-erusalimskogo-patriarhatu-chim-vin-vidznachivsya.htm.

Цими днями Сергій Вікторович відсвяткував своє 60-річчя, і в статті вирішив поділитись до цього нікому невідомими дуже цікавими фактами зі своєї біографії.

Зі статті ми дізнаємось, які чудові церковні ювелірні вироби були створені на Київському ювелірному заводі найкращими майстрами в тісній співпраці з експертами та істориками.

Унікальні вироби, що назавжди увійшли в оздоблення Храму Гробу Господнього, Базиліки Різдва Христового, Церкви Успіння Богородиці та інших святинь; різноманітні предмети релігійного культу, Незгасні Лампади, що освітлюють найсвятіші місця в храмах та соборах, Євхаристійні набори – всі ці релігійні предмети, виготовлені із дорогоцінних металів та прикрашені коштовним камінням, передані до Єрусалиму.

На рівні з іменами відомих меценатів, таких як Гетьман Іван Мазепа, сім’я Терещенків та Ханенків, ім’я Сергія Вікторовича Цюпка займає достойне місце в ланцюжку постатей, що гідно продовжують благочинну місію українського внеску в духовний та матеріальний стан Великих Святинь Християнського Світу.

За свою працю та культурний внесок до Святих Місць Сергій Вікторович Цюпко отримав дві найвищі нагороди Єрусалимського патріархату, та є єдиним українцем сьогодні, хто має таку відзнаку.

Статті

Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Всі статті