ТОП - 3 платформи для самостійного створення сайту під ключ

Можливість заявити про себе, посилити імідж компанії, збільшити продажі та залучити нових клієнтів – все це дозволяє зробити власний web-ресурс. Потрібен він також і для реклами в інтернеті. Оскільки без якісного веб-ресурсу неможливо уявити хороший бізнес, розробка сайту «під ключ» – популярна послуга. Сьогодні створювати сайти прагнуть практично всі. Однаково потребують їх транснаціональні великі корпорації та дрібні підприємці, які продають товари та послуги в інтернеті. Однак потрібно розбиратися в особливостях створення, володіти необхідними навичками та знаннями для того, щоб створити ефективний та якісний web-ресурс.

 Сайт «під ключ»: чи можливо зробити його самостійно

Вирішуючи створити веб-ресурс з нуля та під ключ, треба розуміти, що взагалі це – не одна якась операція, а цілий комплекс заходів. Коли ці заходи, наприклад, виконує фахівець на замовлення, то на момент передачі замовнику ресурс зазвичай повністю готовий до запуску та не потребує доопрацювань. Іншими словами – клієнт може самостійно, без участі розробника здійснювати будь-які подальші маніпуляції з проєктом. 

Звичайно, можна спробувати пройти цей шлях самостійно – докласти великих зусиль, витратити купу часу, не маючи ніякої гарантії того, що готовий продукт буде виконувати свої функції, як треба і його можна буде використовувати для нагальних цілей. Тому краще створення сайту з нуля довіряти фахівцям, які мають широкий діапазон різновекторних знань, гарну репутацію та достатній досвід роботи. Широкі можливості для самостійної роботи по створенню веб-ресурсу надають такі платформи, як WordPress, OpenCart, Magenta.

WordPress: алгоритм створення та можливості

Незважаючи на те, що створення веб-сайтів під ключ має багато ідентичних етапів та операцій, кожна з платформ надає свій набір можливостей та відрізняється деякими особливостями процесу створення ресурсу. Наприклад, платформа WordPress надає можливості створити свій веб-проект, не маючи глибоких знань веб-розробки. Цей процес включає :

  1. Отримання хостингу та реєстрацію доменного імені в однієї з компаній,  які пропонують пакети хостингу, що спеціально налаштовані для WordPress.
  2. Установку WordPress через панель керування хостингом або завантаження WordPress з офіційного сайту та встановлення його вручну.
  3. Вибір теми, що відповідає потребам та дизайну сайту, які надає офіційний сайт WordPress або спеціалізовані платформи.
  4. Встановлення та налаштування теми за допомогою панелі керування WordPress з подальшим налаштуванням її відповідно до уподобань, використовуючи опції, надані темою.
  5. Створення сторінок (наприклад, «Про нас», «Послуги») та розміщення контента на на сайті, використовуючи вбудований редактор WordPress.
  6. Установку плагінів для розширення функціональності ресурсу через панель управління WordPress (наприклад, для SEO, безпеки, аналітики).
  7. Оптимізація для пошукових систем за допомогою SEO плагінів, щоб оптимізувати сайт для пошукових систем для покращення його видимості у пошукових результатах.
  8. Регулярне резервне копіювання та оновлення WordPress, тем та плагіни до останніх версій, щоб забезпечити безпеку та продуктивність.
  9. Тестування після створення сайту, щоб переконатися, що все працює коректно на всіх пристроях і браузерах.

Після того, як всі попередні кроки було успішно завершено, сайт можна запустити, оголосивши про нього світу. Але треба пам'ятати, що створення сайту на WordPress – це постійний процес, на який знадобитися час та зусилля для його покращення та підтримання в актуальному стані.

Платформа OpenCart: як зробити робочий сайт

Ще один із лідерів затребуваних платформ для створення сайтів – Opencart. Це безкоштовний рушій, призначений для створення інтернет-магазинів. Інші типи ресурсів – сайтів-візитівок, лендингів є доповненням до основної функціональності. Проте система має непоганий модуль дошки оголошень, на базі якої можна побудувати базовий тип ресурсу.

Щоб розробити сайт під ключ, треба виконати низку послідовних дій. Спочатку традиційно треба отримати хостинг та зареєструвати доменне ім'я, переконавшись, що хостинг відповідає вимогам OpenCart. Наприклад, підтримує PHP, MySQL. Після цього

завантажити останню версію OpenCart з офіційного сайту, завантажити файли на персональний хостинг через FTP та запустити інсталяцію OpenCart, дотримуючись інструкцій. Наступними кроками будуть:

  • створення та налаштування нової бази даних MySQL та користувача для OpenCart через панель керування хостингу, які треба вказати під час встановлення OpenCart;
  • вибір та встановлення теми, яка відповідає потребам та дизайну сайту за допомогою адміністративної панелі OpenCart;
  • налаштування магазину, включаючи налаштунки онлайн магазину, додавання категорій та товарів, встановлення способів оплати та доставки також через адміністративну панель;
  • встановлення додаткових модулів та розширень покращення функціональності магазину за допомогою адміністративної панелі;
  • налаштування SEO-оптимізації магазину для пошукових систем з додаванням мета-тегів, описів категорій і товарів, створенням людино-читані URL-адреси.

Після цього можна приступати до аналогічних для створення сайтів на всіх платформах етапів тестування та запуску. На першому йде перевірка коректності роботи на всіх браузерах та пристроях, на останньому - введення в дію та початок роботи. Тим, хто вирішив впоратися із завданням створення сайту самостійно, варто мати на увазі, що запуск магазину на OpenCart може вимагати деяких технічних навичок, особливо під час настроювання хостингу та встановлення модулів. Якщо відсутній досвід роботи з веб-розробки, може бути корисним звернутися до відповідних фахівців.

Magento: широкий простір для створення веб-ресурсів

Крім двох попередніх платформ, ті, хто прийняв рішення про самостійну розробку сайту під ключ, можуть скористатися функціоналом такої платформи, як Magento. Починати тут варто з визначення цілей сайту, його аудиторії, основних функціональних вимог та очікуваних можливостей. Це допоможе краще зрозуміти, який тип сайту та які функції потрібні. Після цього залежно від потреб вибрати платну Magento Commerce або безкоштовну Magento Open Source версію. Отримавши хостинг, який відповідає вимогам Magento (підтримка PHP, MySQL та інші), можна встановити її на сервер. 

Потім потрібно вибрати тему, яка відповідає бренду та дизайну сайту та налаштувати її за допомогою інструментів налаштування тем, наданих Magento.А потім слідує алгоритм створення сайту на всіх платформах, а саме – налаштування магазину, встановлення та налаштування потрібних модулів, оптимізацію для пошукових систем (SEO), тестування та налаштування. Незважаючи на схожість алгоритму створення сайту на різних платформах, всі вони мають свої нюанси. Це може створити труднощі на будь-якому етапі. Тому для цих цілей все ж таки краще звертатися до фахівців.

Статті

Країна
29.06.2024
13:50

Воєнно-туристичний сезон у Криму: як попит обернувся на спад

"Їдуть, бо дешевше, ніж курорти Краснодарського краю. Їдуть, бо їх не чекають на європейських курортах. Та й Туреччина вже не по кишені, бо там оплата у доларах", – зазначив один із туроператорів.
Країна
28.06.2024
12:10

Україна ЄС: із чого почнемо?

За даними Держгеонадр, в Україні знаходиться близько 30% світових запасів руд, що містять титан. Це 40 доступних до розробки родовищ
Світ
27.06.2024
14:25

"Люди в Бєлгороді знають, що коли Росія бомбить Харків, вони також страждають". Огляд західних медіа

Втягнутість у війну об’єднала Бєлгород. Майже 70 відсотків його жителів займаються волонтерством: збирають гроші, приєднуються до територіальної оборони, укомплектовують лікарні...
Всі статті